Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde
Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin, 2017 yılı sonunda yaşanan Altcoin baharı ile piyasadaki etkisini büyük ölçüde kaybetmiş ve kripto para piyasasının bir numaralı para biriminin piyasa içerisindeki etkisi yüzde 32 bantlarına dek gerilemişti.

2017 – 2019 Arası Piyasa Hakimiyeti
Bitcoin’in Market İçerisindeki Etkisi Eylül’den Bu Yana Yüzde 6 Geriledi
Buna karşın, 2018 yılında Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan kış, Bitcoin’de yüzde 70’in üzerinde değer kaybını tetiklerken, pek çok alternatif kripto para birimi ise Bitcoin’den de daha fazla kayıplara sahne oldu ve yüzde 90’lara varan değer kaybı yaşayan altcoin’lerin piyasa içerisindeki etkisi ise tekrardan gerilemeye başladı.

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in market içerisindeki etkisi yüzde 57 bandını test ederken, alternatif kripto paralara olan güven ise son ayların en düşük seviyesi olan yüzde 43 bandına gerilemeyi tetiklemişti.

Buna karşın, son altı aylık dönem içerisinde alternatif kripto paralar Bitcoin’e nazaran daha başarılı performans sergileyerek, Bitcoin’in piyasa içerisindeki etkisinde önemli bir gerilemeyi tetiklediler.

Bitcoin’in hakimiyeti son 3 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 50,9’a dek gerilerken, son yaşanan gelişmeler piyasada “altcoin baharı” heyecanının da tetiklenmesini sağladı.

2018 Eylül – 2019 Mart Arası Piyasa Hakimiyeti
Kripto Para Piyasası 140 Milyar Doların Üzerinde
Bitcoin’deki hafif artış, altcoin’lerde “kaldıraçlı” etki yaratırken, BTC/USD fiyatındaki yüzde 1’lik artış sonrası hareketlenen piyasanın toplam hacmi haftalar sonra tekrardan 140 milyar dolar bandını geride bıraktı.

Yayın saati itibariyle toplam piyasa hacmi 140,6 milyar dolar bandında seyrederken, piyasada günlü hacim 30 milyar doları aşmış durumda. Bitcoin’in market içerisindeki etkisi ise yüzde 50,9 bandında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gavin Andresen: Satoshi, Bitcoin tahmininde yanılmış olabilir Derecelendirme Devi İlk 10’daki En Boğa Görünümlü Altcoin’i Açıkladı Birleşmiş Milletler’den İklim Değişikliğine Karşı Kripto Para Projesi G20’de Liderler Kripto Paraları Düzenlemeyi Düşünebilir Depo duvarını delerek 85 Bitcoin cihazı çalan hırsızlar tutuklandı Çin Devlet Medyası Bitcoin’i 1,4 milyar insana manşet yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır