Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Ürününü Kullanacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Ürününü Kullanacak!
ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Ürününü Kullanacak!ABD’nin bankacılık devi PNC, blockchain startup’ı Ripple tarafından üretilen ödeme tabanlı ürünleri kullanacak en yeni finansal kurum oldu.

Ripple’ın kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla’nın yaptığı açıklamaya göre, bankanın Hazine Yönetimi departmanı Ripple’ın xCurrent ürününü kullanarak sınır ötesi ödeme kabul etmeye başlayacak.

ABD içerisinde sahip olduğu varlık açısından top 10 banka arasında yer alan PNC, şimdiden ödeme konusunda bir deneme sürecini tamamladı ve bunun yanı sıra ödeme kanalı için proof-of-concept modelini de kullandı. Ripple başkan yardımcısının yaptığına göre bankanın bundan sonraki adımı üretim ortamında xCurrent kullanmak olacak. xCurrent şu an için yalnızca bankanın Hazine Departmanına gelen işlemleri için kullanılacak.

Birla konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”Bence önemli olan kısım bunun bir test olmaması. Ripple sadece üretim hedefli müşterilerle anlaşma imzalıyor ve bu yüzden onlar bu ürünü üretime taşıyorlar. Bir pilot süreci yok, proof-of-concept yok – bunlar çoktan yapıldı. Onlar diğer müşterilerle (işlem yapmaya) kendilerini adamış durumdalar.”

Ripple’ın kıdemli müdür yardımcısı RippleNet‘e üye olan küçük ABD işletmelerinin özellikle PNC’nin yeni entegrasyonu sonucunda ciddi fayda elde edebileceğini düşünmekte.

”Kısa bir zaman gibi gözüken ancak sermayeye erişim olmayan iki üç gün yerine anında ödeme sağlayan bir ürün. Böyle bir şeye sahip olmak gerçek bir dönüm noktası anlamına gelmekte.”

Banka ilk olarak xCurrent kullanarak projeye dahil olacak olsa da, Birla ilerleyen günlerde bankanın xRapid platformunu da kullanabileceğini düşünmekte.

ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Ürününü Kullanacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Ürününü Kullanacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lightning Ağda Güvenlik Sorunu Ripple Güneydoğu Asya pazarı için İnstaRem ödeme hizmetleri ile anlaştı Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay! Ripple Yöneticisi: ABD Blockchain Yarışını Kazanmalı Diar: Kripto Para Madencileri Hiçbir Şey Yapmadan Milyonlarca Dolar Kazanıyorlar! Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır