Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıya… Kılıçlar Bileniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıya… Kılıçlar Bileniyor
ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıya… Kılıçlar Bileniyor

© Reuters.  © Reuters.

ABD ve Çin’in küresel üstünlük mücadelesinde Bitcoin ve Ripple karşı karşıya geldi. Çin ve ABD, küresel üstünlük kazanmak için her alanda birbirleriyle rekabet ediyorlar. Aynı rekabet, kripto para sektöründe de başlamış gibi görünüyor. Çin’in Bitcoin üzerindeki egemenliğinden dolayı ABD’nin Ripple’a destek verdiği görülüyor.

ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıyaİki küresel süper gücün BTC ve XRP penceresinden kripto dünyasına bakıldığında, Çin, Bitcoin madenciliğinde tartışmasız açık ara dünya lideridir. Çin madencilik havuzları, Bitcoin ağının toplam kazım hızının %70’inden fazlasını kontrol ediyor. Kazım hızı, Bitcoin ağında işlem gücünün ölçüm birimidir.

Bitcoin ve kripto para sektöründeki birçok kişi, Çin’in Bitcoin üzerindeki hakimiyeti konusundaki endişelerini dile getirdi. Pekin merkezli Bitmain Technologies, dünyadaki Bitcoinlerin yarıdan fazlasını madencilik yoluyla elde ediyor. Bu durum Çin’in sektörde tekel olmasına yol açabilir.

ABD ve Çin’in küresel üstünlük mücadelesinde Bitcoin ve Ripple karşı karşıya geldi. Çin’in hakimiyeti oldukça açıkken, ABD bu yarışta geride kalmak istemiyor. Beyaz Saray‘dan gelen haberlere göre, ABD başkanı Donald Trump yönetimindeki Beyaz Saray’ın Çin’in Bitcoin egemenliği hakkında endişelendiği görülüyor. Ripple Labs idarecileri, Çin’in Bitcoin gücünü dengelemek için ABD yönetiminin, Ripple (XRP) ile ilgilendiklerini öne sürüyorlar.

Ripple Lab’ın baş stratejisti Cory Johnson, kripto odaklı dergi Breaker’la kapsamlı bir röportajında şöyle demişti:

“Beyaz Saray, özellikle Bitcoin madenciliğinin %80’inin Çin’de gerçekleşmesini ve Ethereum madenciliğinin büyük çoğunluğunun Çin’de yapılmasının ne anlama geldiğini düşünüyor gibi görünüyor.”

“XRP’ye baktığınız zaman, madencilik yoktur. Bu yüzden dış kontrol yönünden ya da çevresel açıdan XRP çok farklı bir varlıktır. Yönetim ile yaptığımız konuşmalarda, bunu görüyor ve bunun önemli olabileceğini düşünüyorlar.”

Çin, dünyadaki Bitcoin ve kripto para madencilik ekipmanlarının çoğunu üretiyor. Devasa madencilik çiftlikleri ülkenin ucuz elektrik fiyatları ile destekleniyor. Bu da Çin’nin Dünyada Bitcoine hakim olmasına neden oluyor. Ripple’a bakacak olursak, Ripple Labs, XRP arzının %60’ını kontrol ediyor ve madencilik yaparak XRP elde edilemiyor. Bitcoin madenciliği üzerindeki Bitmain’in hakimiyeti ve Ripple’in XRP’nin çoğunluğunu kontrol etmesi durumu, BTC ve XRP birkaç elde toplandığı için sektörden birçok eleştiri alıyor. Birçok uzman, her iki küresel süper güç bu kripto paraları kontrol etmek istediği için ABD ve Çin arasındaki bu savaşın, merkezileşme sorunlarını arttıracağına inanıyor.

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD ve Çin’in Küresel Üstünlük Mücadelesinde Bitcoin ve Ripple Karşı Karşıya… Kılıçlar Bileniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee’den umutları yeniden yeşerten Bitcoin tahmini geldi Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda? Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak” Tim Draper: 2021 Yılında Herkes Bitcoin İle Kahve Alabilecek! Porno İzlediği İddiasıyla 84 Yaşındaki Kadına Bitcoin Şantajı Booking Ceo’su Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır