Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Firmalarındaki İşten Çıkarmalar, Diğer Sektörlere Kıyasla Hala Daha Düşük Bir Seviyede

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Firmalarındaki İşten Çıkarmalar, Diğer Sektörlere Kıyasla Hala Daha Düşük Bir Seviyede
Kripto Para Firmalarındaki İşten Çıkarmalar, Diğer Sektörlere Kıyasla Hala Daha Düşük Bir Seviyede

3/3


2/3


Bitcoin geçtiğimiz 17 Aralık 2017 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolara çıktığından beri, lider kripto para birimi %80 ve üzerinde değer kaybı yaşadı ve bu sektörü her açıdan etkisi altına aldı.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i, diğer kripto para birimlerine de önderlik etti ve sektör sadece tek bir kripto para birimi odaklı olmaktan çok, binlerce kripto para birimi ve yine binlerce blockchain projesinden oluşan devasa bir ekosisteme dönüştü. Ethereum, Ripple ve buna benzer firmalar ile projeler, sadece kripto para sektörü ile ilgili olmaktan çok, küresel çapta bir çok kurumsal firma ile de iş yapmaya başladı ve artık küresel finans sisteminin de birer parçası haline geldi.

Hızla büyüyen kripto para sektörü, çok fazla alana ve sektöre yayıldı ve 2017 yılında bütün bu firmalar fellik fellik çalışan ararken, 2018 yılında yaşanan düşüş neredeyse hepsini işten çıkarılma tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.


Geçtiğimiz 12 ay içerisinde ICO’lar tarafından toplanan fonların miktarı da bunun en büyük göstergelerinden birisi. Blockchain ile ilgili işler ve iş ilanları piyasaya rağmen hala artış yaşarken ve blockchain mühendislerinin yıllık kazancı 150.000 doların üzerinde gibi gösterilirken, ICO projeleri ve kripto para projeleri ile alakalı firmalar ciddi anlamda işten çıkarma yoluna gitti.


İlgili haber:
Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı!

Kripto para sektöründeki işten çıkarmalar, sektör içerisindekilere fazla gibi gözükse de, diğer sektörlerle kıyaslama yapıldığında bu aslında düşük bir orana sahip. Challenger tarafından açıklanan verilere göre, Kasım ayında ABD içerisindeki bir çok endüstride ciddi işten çıkarmalar yaşandı. General Motors (NYSE:GM) kendi iş gücünün %15’ini (yaklaşık 14.000 kişi) işten çıkarmak zorunda kaldı ve bu firmaya yaklaşık 6 milyar dolar sağladı. Challenger başkan yardımcısı Andrew Challenger’a göre, durum şu an küresel piyasalarda çok daha kötü bir vaziyete sahip.

Kripto Para Firmalarındaki İşten Çıkarmalar, Diğer Sektörlere Kıyasla Hala Daha Düşük Bir Seviyede isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Firmalarındaki İşten Çıkarmalar, Diğer Sektörlere Kıyasla Hala Daha Düşük Bir Seviyede - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Overstock, Ohio Eyaletinde Bitcoin İle Vergi Ödeyecek İlk Ulusal Şirket Olacak! ETC Fiyatı CoinBase Duyurusundan Sonra Yüzde 25 Yükseldi Bitcoin, Boğa Faktörlerin Artmasıyla 2018’in Tüm Kaybını Silmeye Yaklaştı Tron Yeniden Yeşillendi! Bu Sefer Monero’yu Geçebilecek Mi? Bakkt ve Nasdaq Bitcoin’deki gidişatı değiştirmeye geliyor Binance CEO’sundan Bitcoin Rallisi Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır