Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü?
Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü?

2/2


2/2


Enflasyonun yıl sonuna kadar %40 üzerine yükselmesi beklenen Arjantin’de, Bitcoin ATM‘lerine olan talep de inanılmaz bir şekilde artışa geçti. Kripto para ATM firmaları da taleplere cevap verip bu ekonomik açıdan yorgun ülkeye daha fazla ATM kurmak istiyor. Arjantin şu an küresel ekonomi açısından son günlerin Venezuela’dan sonra en fazla değer kaybı yaşayan ülkesi konumunda.

Şu an için Arjantin içerisinde ikisi de ülkenin başkenti Buenos Aires’te olmak üzere 2 Bitcoin ATM’si mevcut. Ancak Reuters‘in haberine göre bu rakam çok hızlı bir şekilde 30’a yükselebilir. Söz konusu iki ATM de geçtiğimiz üç hafta içerisinde kuruldu ve birisi 18 Eylül tarihinde hizmet vermeye başlarken, diğeri 3 Ekim tarihinde hizmete başladı.


Geçtiğimiz ay ülkeye ilk ATM’yi açan firma olan Athena Bitcoin‘in arkasındaki yetkili Dante Galeazzi, Arjantin pesosunda yaşanan kaybın piyasanın kripto para işlemlerine yönelmesine yol açtığını iddia etti.

”Para birimi devalüasyonları ile birlikte, Bitcoin işlemlerinde bir sıçrama gördük. Bunu Arjantin pesosunun değer kaybına karşı güvenli bir liman olarak görüyoruz ve bunun yanı sıra aynı zamanda bir fırsat olarak da öne çıkıyor.”

Türkiye de geçtiğimiz günlerde %20’li enflasyon rakamlarının üzerine çıktıktan sonra, aynı oranda olmasa da belirli bir oranda itibari paraya olan güveni ne yazık ki yitirdi. Yine de ilerleyen günlerde aynı şekilde Bitcoin ATM’lerinin kurulup kurulmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Michael Novogratz açıklıyor: Fidelity’nin kripto sektörüne girmesi oyunu nasıl değiştirecek? 29 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC yeniden 4.000 dolar bandında Türkiye’de Yeni Bir Dönem: Bitcoin ile Akaryakıt Alınabilecek! Banka Resmen Duyurdu: Ripple (XRP) 80 Ülkede Ödeme Aracı Olacak LEO, Bitfinex’de işleme açılıyor – Peki LEO token nedir? Yakın Zamanda Gerçekleşmiş 3 Büyük Kripto Para Hırsızlığı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır