Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’nın Finansal Regülatörü Marj Ticareti ve Kaldıraçlı İşlemlere Limit Getiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’nın Finansal Regülatörü Marj Ticareti ve Kaldıraçlı İşlemlere Limit Getiriyor
Japonya’nın Finansal Regülatörü Marj Ticareti ve Kaldıraçlı İşlemlere Limit GetiriyorJaponya‘nın Finansal Hizmetleri Kurumu (FSA), kripto para birimlerindeki marj ticaretine belirli bir limit koymayı istiyor. FSA söz konusu hamle ile piyasa risklerinin ve spekülasyonun çok daha fazla etkisi olmasının önüne geçmeyi planlamakta.

Nikkei haber kaynağının Perşembe günü aktardığı bilgilere göre, finansal piyasa düzenleyicisi kripto marj ticareti yapan kişilerin kaldıraç kullanma limitini sahip oldukları depozitonun dört ile iki katı arasında sınırlandırmayı istiyor.

Şu an için Japonya içerisinde kripto para ticareti ile ilgili bir çok düzenleme bulunsa da, spesifik olarak kripto para marj ticareti konusunda hiçbir düzenleme bulunmuyor. Fırsattan istifade eden kripto para borsaları ise 25 kata kadar kaldıraç kullanma seçeneği ile bir çok kripto para tacirinin gözünü boyuyor .Söz konusu kaldıraçlı işlemler doğru yapıldığında çok fazla kazandırma şansına sahip olsa da, yanlış bir işlemde ciddi kayıplara yol açmakta.

Nikkei’nin aktardığı bilgilere göre FSA tarafından lisans verilen 16 kripto para borsasının hepsi marj ticareti hizmetleri sunuyor. FSA yetkilileri ile endüstri uzmanlarından oluşan bir panelde bu yeni alandaki potansiyel düzenlemeler hakkında görüşüldü.

Japonya özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan hacklenme olayları sonrası kripto para borsaları ve kullanıcıları için olan düzenlemeleri ve gereklilikleri ciddi bir anlamda arttırdı. Japonya bu konuda bir çok kullanıcısını memnun etse de, bir çok karşıt görüşlü borsa ve kullanıcı da ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Japonya’nın Finansal Regülatörü Marj Ticareti ve Kaldıraçlı İşlemlere Limit Getiriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’nın Finansal Regülatörü Marj Ticareti ve Kaldıraçlı İşlemlere Limit Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen, Forbes’in En Zenginler Listesine Giriş Yaptı Terry Duffy: Düzenleyiciler Engel Oluyor! Bitcoin 10 Bin Doların Altında! İşte Analistlere Göre Bitcoin’in Sıradaki Adımı Borç krizine dikkat çeken şirket: Bitcoin, 10 milyon dolar olabilir Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su Flappy Bird, EOS Ağı Üzerinden Geri Dönüş Yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır