Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten Çıkardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten Çıkardı
Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten ÇıkardıKabus gibi geçen bir 2018 yılından sonra, kripto para platformlarında yaşanan işten çıkarmalar hala devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ConsenSys, Steemit ve Huobi gibi önde gelen kripto para platformlarından sonra bu sefer işten çıkarma sırası İsviçre tabanlı kripto para borsası ShapeShift‘e geldi.

8 Ocak tarihinde kripto para borsasının CEO’su Erik Voorhees tarafından yapılan bir açıklamada da işten çıkarılma doğrulandı.

Twitter gönderisinin yanında yayınlanan blog gönderisine göre, ShapeShift çalışanlarının 37’sini işten çıkardı ve ekibini 3’te 1 oranında küçülttü. Voorhees söz konusu işten çıkarmaların ”en son ayı piyasası sarmalına” bağlı olduğunu ve şirketin ”en büyük ve en kötü finansal kararının, kripto varlıklarına büyük ölçüde bağımlı olmak / maruz kalmak” olduğunu aktardı.

CEO bunun yanı sıra aynı 2018 yılında şirketin ”dört taraftan hasar aldığını” belirtti. ”İnsanlar ve yapısal sorunlar” ifadesi ile hem yasal regülasyonlara hem de müşterilere vurgu yapan Voorhees, bu büyük hamleden etkilenen kişilerden de özür diledi ve kripto para birimlerinin bir çok insana kendi başlarına kolaylıkla değer saklama imkanı verdiğini belirterek gönderiyi noktaladı.

Herhangi bir KYC protokolüne sahip olmaması ile tanınan ShapeShift, 2018 yılında bu yöntemi değiştirmesi yüzünden tepki toplamıştı.

Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten Çıkardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten Çıkardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun’dan Duyuru Açıklaması Bugün İtibariyle Çıkarılmayı Bekleyen 3.15 Milyon Bitcoin Kaldı! Analist: Küçük Kripto Paralara Yapılan Yatırımların Büyük Kısmı ‘Çöp’ Olacak Önemli Kripto Tarihlerini Kaçırmayın – 4 Önemli Kripto Para Takvim Platformu Dev Kargo Şirketi UPS Yeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdi Son Dakika: NEM Vakfı, İflasın Eşiğinde! İşten Çıkarmalar ve Yeniden Yapılanma Planlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır