Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsası Okex’in CEO’su Serbest Bırakıldı, Şüpheler Sürüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsası Okex’in CEO’su Serbest Bırakıldı, Şüpheler Sürüyor
Kripto Para Borsası Okex’in CEO’su Serbest Bırakıldı, Şüpheler Sürüyor


Geçtiğimiz gün paylaştığımız haberde en büyük kripto para borsalarından Okex‘in kurucusu Star Xu’nun yerel yetkililer tarafından gözaltına alındığını belirtmiştik. Yerel haber kaynaklarından Sina News, haberle ilgili verdiği detaylarda Xu’nun Şangay karakoluna götürüldüğünü belirtmişti.


İlgili haber:
Çin Polis Kuvvetleri, OKEx Borsasının Kurucusunu Gözaltına Aldı!

Yerel yetkililerin Xu’yu en fazla 24 saat boyunca gözaltında tutma imkanları vardı ancak Xu bu sürenin bitimine 3 saat kala serbest bırakıldı. Kendisinin gözaltına alındığıyla ilgili çıkan ilk haberlerde durumla ilgili pek fazla detay paylaşılmamıştı. Şimdiyse durumla ilgili bazı bilgiler gün yüzüne çıktı.

Çin’de Blockchain teknolojisini kullanan ve kendini merkezsiz WiFi paylaşım sistemi olarak tanıtan WFee adlı projenin dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı ve yerel yetkililer konuyla ilgili hemen soruşturmalara başladılar. Yetkililerin Star Xu’yu gözaltına alma sebepleri de kendisinin WFee hakkında herhangi bir bilgisi olup olmadığını sormaktı.

Yerel haber kaynaklarına göre eğer Star Xu’nun WFee ile herhangi bir bağlantısı olduğu ortaya çıksaydı kendisi 24 saatten daha uzun süre gözaltında tutulacaktı. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere kendisi 24 saatlik gözaltı sınırının bitimine 3 saat kala serbest bırakıldı ki bu da Xu’nun aleyhine en azından şu an için bir kanıt bulunamadığı anlamına geliyor.

Yapılan ilk soruşturmalarda Xu’nun şirketinin WFee ile herhangi bir bağı olmadığı ortaya çıktı. Ancak WFee hakkında ihbarda bulunan bazı yatırımcılar, Xu’nun WFee’nin hissedarları arasında olduğunu iddia ediyorlar ki bu da Xu’nun zan altında kalmasına yol açıyor.

Xu Şangay polisi tarafından sorgulandı ancak yetkililer asıl dolandırıcılığın Pekin’de gerçekleştiğine inanıyorlar. Dolayısıyla Xu’nun sorgusuna dair bilgiler Pekin polisine aktarılacak. Xu’nun durumunda ilerleyen zamanlarda bir değişiklik olacak mı göreceğiz.

Kripto Para Borsası Okex’in CEO’su Serbest Bırakıldı, Şüpheler Sürüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsası Okex’in CEO’su Serbest Bırakıldı, Şüpheler Sürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Madencilik ile İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler Roger Ver, Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht’in Salıverilmesini İstiyor Analist: 2019, Ethereum İçin İkinci Katman Ölçeklenmesinin Yılı Olacak Meltem Demirörs: Kripto Ekosistemi Büyümesi, New York ve Mevcut Finans Merkezlerinden Gelecek Özel Haber: Yerel Seçimler Yaklaşırken, İsmail Hakkı Polat ile Blockchain ve Akıllı Şehirleri Konuştuk Fortune 500 Yazılım Geliştiricisi: ”Bitcoin İşe Yaramaz Bir Ağdır”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır