Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü Kutladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü Kutladı
Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü KutladıSatoshi Nakamoto takma ismiyle tanıdığımız kişi/kişiler, bundan on yıl önce Bitcoin isimli bir kripto para oluşturdu. Başlangıçta yalnızca bir fikir olarak ortaya çıkan Bitcoin, günümüzde yepyeni bir varlık türü olarak tanımlanıyor.

Aradan geçen bu on yıl boyunca Bitcoin hakkında birbirinden farklı yorumlar, analizler yapıldı. Kripto para sektörü çok fazla kişi tarafından eleştirildi ve övüldü. Ancak tüm bu isimler arasında bir tanesi, kripto para sektöründe çok önemli bir rol oynadı: Ross Ulbricht. Silk Road olarak bilinen dark net pazarının kurucusu olan Ulbricht, Bitcoin’in gelişimini ciddi ölçüde etkiledi.

Silah, uyuşturucu gibi şeylerin satıldığı bir pazar haline gelen Silk Road kısa süre içerisinde kolluk kuvvetlerinin dikkatini çekti ve yetkililer Ulbricht hakkında araştırmalar yapmaya başladılar. Ulbricht, 2015 yılının ortalarında yakalandı ve hakim karşısına çıkarıldı.

Ulbricht, her ne kadar hapiste olsa da Bitcoin’in 10.yaş gününü kutlamayı ihmal etmedi. Bitcoin’in doğum gününe özel bir mektup yazan Ulbricht, Bitcoin’in bu kadar gelişmiş olmasından dolayı ne kadar mutlu olduğunu anlattı.

Bitcoin’in 10 yaşındaki bir çocukla kıyaslayan Ulbricht, Bitcoin’in hala oldukça “genç” olduğunu ve büyümeye devam ettiğini belirtti. Ulbricht’in Bitcoin hakkındaki yorumlarından bir kesit şu şekilde:

“İlerleyen yıllarda Bitcoin’in gerçek potansiyelini, ne şekillerde kullanılabileceğini ve dünyamızı ne yönde etkileyeceğini göreceğiz. Bu yetenekli çocuğumuzun insanların beklentilerini aşacağından hiç şüphem yok.”

Ulbricht ayrıca önümüzdeki on senenin Bitcoin ve diğer kripto paralar için büyük önem taşıdığını söyledi. Ulbricht, kripto para sektörünün önümüzdeki on sene içerisinde çok ciddi bir büyüme yaşayacağını düşünüyor.

Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü Kutladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü Kutladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türklerin en gözde iki kripto parası: Bitcoin ve Ripple Nestle’den Blockchain Hamlesi Geride Bıraktığımız Yılın Son Günü Talepler Düştü! Ünlü Kripto Para Borsası OKEx’e, Telegram Botu Aracılığı ile Kaydolanlar 3 USDT Kazanıyor: Referanslar ile 150 USDT’ye Kadar Çıkmak da Mümkün! Avrupa Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması Coinbase Politika Değiştirdi, Artık Platforma Daha Fazla Koin Ekleyebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır