Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Kışı Ne Zaman Sona Erecek? İşte Uzman Görüşleri ve Çözüm Yolları

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Kışı Ne Zaman Sona Erecek? İşte Uzman Görüşleri ve Çözüm Yolları
Kripto Kışı Ne Zaman Sona Erecek? İşte Uzman Görüşleri ve Çözüm Yolları

2/2


2/2

Kripto para birimi endüstrisinin yılın bu döneminde biraz üşüdüğü bir sır değil, ancak yıl sona erdiğinde mücadelenin hala devam ettiği görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) önemli bir düşük noktadan kurtulmak için uğraşıyor ve altcoinlerin çoğu da şimdi acı çekiyor. Bununla birlikte, TheNextWeb yayınladığı yeni bir makale, ‘kripto kışı’nın bitmesine yardımcı olmanın bazı yollarının olduğunu gösteriyor.

Yeni yıl, kripto paraların yaptıkları hataları değerlendirebilmeleri için değerli bir zaman!
Şu anda, 2018’in tarihi olaylarında kripto para birimini ifade ederken, bazı talihsiz anılar var. 520 milyon dolarlık kripto paranın çalındığı hack saldırısının mağduru olan Japon kripto para borsası, son 60 milyon dolarlık zararın yanı sıra bazı sektörel sorunlara da neden oluyor. Bununla birlikte, lider kripto para birimi Bitcoin’in trajik Aralık ayındaki yüzde 80’lik düşüşü belki de en belirgin fark. Birçok uzman ve analist, kripto kışının şu an da soğuğunu hissettirmeye başladığına inanıyor. Ancak TheNextWeb yayınladığı yeni bir makalesinde konuya yönelik şunları söylüyor:

Kıyamet ve kasırgaya rağmen, insanda yeni başlangıçları seven bir şey var.

Bu açıklama ile TheNextWeb, yeni yılın kripto para birimleri için yaptıkları hataları değerlendirebilmeleri için değerli bir zaman olduğunu belirtiyor, bu yüzden TheNextWeb kripto kışının “çözülmesine” yardımcı olmak için üç şeye dikkat çekiyor.


Kripto kışı
Kripto kışı nasıl çözülür? İşte TheNextWeb’in çözüm yolları
TheNextWeb kripto kışının “çözülmesine” yardımcı olmak için şu faktörleri sayıyor:

  • Daha fazla sabır ve kendine inanma
  • Çatışmayı azaltmak ve birlikte çalışmak
  • Endüstrinin altyapısında ilerleme kaydetmek

Yeni olan her teknolojinin internette tam olarak kucaklanmasının yıllar sürdüğü gibi, ekonomideki doğru yeri dengelemek ve bulmak da zaman alacak. Dünya hala interneti genişletmenin yollarını buluyor ve her dakika binlerce yeni web sitesi açılıyor. Dünyanın Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini benimsemesi de elbette zaman alacak ancak bu konuda fazlaca yol kat edildi.

Kötü kripto para projeleri sektörden bir bir ayıklanıyor
Bir kripto para uzmanı olan Benjamin Bilski, konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Nihayet kısa vadeli kâr elde etmek için çıplak açgözlülük, gerçek Blockchain hizmetinin uzun vadeli projelerine yol açacak.

NAGA Group AG’nin genel müdürü, konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Pazarın kendi kendini temizleme sürecinin bir parçası olarak, kötü elmalar dışta kalacak. Bu sayede gerçek değeri olan projeler istikrarlı ve organik büyüme gösterme şansına sahip olacak.


Kripto kışı
“Warren Buffet Bitcoin konusunda çok yanılıyor, çünkü teknolojiden tamamen habersiz.”
İşbirliğine gelince, birçok kişiye göre bu sıfır toplamlı bir oyun değil, özellikle Warren Buffett teknolojiye yönelik farklı düşünüyor. Ancak Darren Marble, Warren Buffett’in görüşlerine katılmıyor ve konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Her ne kadar Warren Buffet birçok yatırım için doğru çağrı yapsa da Bitcoin için çok yanılıyor, çünkü teknolojiden tamamen habersiz.

Birkaç oyuncu bu ayrıntıyı unuttuğunda, kripto para piyasasında kaybedildi. Gelecekte ilerleme kaydetmenin tek yolu TheNextWeb makalesine göre şirketler arasında gerçekleşecek işbirlikleridir.

“Kurumsal yatırımcılar kripto kışını çözecek ve sektöre baharı getirecek.”
TheNextWeb makalesinde özetlenen son nokta, “Çekirdeğe bağlı kalın” uyarısı yapılıyor yani bu kripto para birimlerinin ne olması gerektiğinin temeline geri dönmesi gerektiğine dair bir not. Sektörün altyapı gelişimi ve gelecekteki gelişmeler üzerine odaklanarak, pazar hızla güçlenebilir. Genesis Holdings’in yönetici ortağı, konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Kurumsal yatırımcılar kripto kışını çözecek ve kripto sektörüne baharı getirecek olan gelişmelere imza atacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Kripto Kışı Ne Zaman Sona Erecek? İşte Uzman Görüşleri ve Çözüm Yolları appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Kışı Ne Zaman Sona Erecek? İşte Uzman Görüşleri ve Çözüm Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 5% artışla 5.553,3 seviyesinin üzerine çıktı OKEx Kripto Para Borsası, XRP ve Bitcoin Cash’i ‘Tüketiciden Tüketiciye Alım-Satım’ Platformunda Listeledi Kaybetme seanslarından sonra Bitcoin fiyatı daha da kötüleşecek mi? Bitcoin boğaları şarj edilmiş halde bir kıvılcım bekliyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Çin, 2009 yılında yeni bir küresel rezerv para birimi yaratıyordu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır