Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık Vermiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık Vermiyor
Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık VermiyorÖzellikle Anthony Pompliano ve Mark Yusko gibi isimlerin kripto para piyasasında yaptığı yorumlarla adından sıkça söz ettiren Mrogan Creek Capital Management isimli hedge fonu, Aralık ayının başlarında ilginç bir iddia ortaya atmıştı.

Varlık yönetim firması, kripto para birimlerinin ”değersiz olduğuna” veya hisse senetlerinin daha üstün olduğuna inanan herhangi bir profesyonel yatırımcıyı veya şirketi, kendisi ile milyon dolarlık iddiaya girmeye davet etmiş ve resmen hodri meydan demişti.

Buna benzer bir iddia, 2008 yılında ünlü milyarder Warren Buffett tarafından öne sürülmüş ve Buffett, S&P 500 endeks fonuna yatırım yapmanın, hedge fonlarına yatırım yapmaktan çok daha kazançlı olacağını iddia ettiği bu rekabeti kazanmıştı.

Morgan Creek ise yeni iddiasında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, Monero, Zcash, Dash, IOTA ve NEM barındıran bir kripto para endeks fonunun, on yıl içerisinde S&P 500 endeksini geçeceğini öne sürmekte ve bu konuda 1 milyon dolar ortaya koyacak kadar da kendine güveniyor.

İddiaya Karşılık Veren Yok
Ancak görünüşe göre, bir çok kişi kripto para birimlerini eleştirse ve Roubini gibi isimler bunun balon olduğunu iddia etse de, kimse kendi bakış açılarına göre ‘bedava 1 milyon doları’ kazanmaya yanaşmıyor.

Fonun önde gelen isimlerinden Pompliano, 16 Aralık tarihinde attığı bir tweet ile kimsenin iddia konusunda karşılarına çıkmak istemediğini ve ”hayır diyenlere inanmayın, onlar kendi söylediklerine bile inanmıyorlar” ifadesini kullandı.

Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık Vermiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık Vermiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Otomotiv Devi SEAT Gözünü Blockchain’e Çevirdi Bir Bitcoin ATM Şirketi, İlk Defa New York’tan BitLicense Almaya Hak Kazandı! 2016’dan beri görülmemişti: Lee’nin Bitcoin endeksi pik yaptı Robert Sluymer: İkinci yarıdaki ralliden önce Bitcoin biriktirin “Bitcoin, bu önemli seviyeyi aşarsa 40,000 dolara gidebilir” Kaspersky Labs Araştırması, Bitcoin’in Online Alışverişteki Rolünü Ortaya Koydu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır