Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

“Kurumsal Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını beklemeyin, zaten piyasadalar”

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Kurumsal Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını beklemeyin, zaten piyasadalar”
“Kurumsal Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını beklemeyin, zaten piyasadalar”


Kurumsal Bitcoin yatırımcıları son dönemde kripto para piyasasına yerleşmeyebaşladı. Öte yandan işlem hacimlerinin azalmasından anlaşılacağı üzere Bitcoin ve kripto para piyasasında bireysel yatırımcı ilgisi de azalıyor.

Kripto para piyasasında işlem hacimleri düştükçe piyasa durgunlaşıyor. Bireysel yatırımcıların piyasaya ilgisi azalırken kurumsal yatırımcılar ve “akıllı para” daha önce hiç olmadığı kadar ilgili.

Google (NASDAQ:GOOGL) trends sonuçlarına baktığımızda ilginin korkunç derecede azaldığını görüyoruz:


Bitcoin’e olan ilgi azalıyor.Bitcoin ve kripto paraya karşı genel ilginin Şubat 2018’den bu yana oldukça az olduğu ortada. Peki insanların kripto para piyasasına olan güvenleri ve ilgileri tamamen mi yok oldu?

Kripto para analisti Garret Keirns de Forbes’a yapmış olduğu açıklamalarda bu konuyla ilgili şunları söyledi:

İnsanlar kripto para piyasasına olan ilgisini yitirmediler. İlgiyi buraya çekebilmek için bir katalizöre ihtiyaç var. Çünkü insanlar para kaybetmekten korkuyorlar.

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları gerçekten beklenen kurtarıcı mı?Kripto para piyasasını takip eden herkes çok iyi bilir ki “kurumsal yatırımcı” sözüyle 2018 yılı boyunca çok karşılaştık. 2018 yılının başından itibaren kripto para piyasasının ayı sezonuna girmesiyle bireysel yatırımcıların piyasadan kaçması sonucu kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi artık zaruri olarak görüldü.

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları 2018 yılında kripto para piyasasındaki pastadan pay almak amacıyla piyasaya girmeye başladılar ve hold yapan bireysel yatırımcılar için adeta bir kurtarıcı oldular.

Ancak kurtarıcı arayan bu bireysel yatırımcıların kaçırdığı bir nokta var. Kurumsal yatırımcılar zaten bu piyasadalar ve onların ilgilendikleri kripto paraları düşük fiyatlardan almak. Yani aslında kurumsal yatırımcıların amacı kripto paraları düşük fiyatlardan satın alarak yüksek fiyatlardan satmak.

Bu durumda düşük fiyatlardan satıp yüksek fiyatlardan alacak kişiler ise bireysel yatırımcılar oluyor.

deVere Group’un kurucusu ve CEO’su olan Nigel Green kurumsal yatırımcıların piyasaya olan lgisiyle ilgili Forbes’a şöyle konuştu:

Finansal şirketler arasında kripto paraları keşfetme konusunda bir yarış olduğunu görebiliyoruz. Her biri diğer rakiplerinin bu piyasada ilerleyeceği ve kendilerinin geri kalacağı korkusunu yaşıyorlar.

Öte yandan kripto para piyasasının önde gelen oyuncuları da kurumsal yatırımcıları piyasaya çekebilmek için hamleler yapıyorlar. Örneğin Coinbase kripto para borsası kurumsal yatırımcılar için custody (saklama) hizmeti başlattı. Öte yandan yine kurumsal yatırımcılara güven aşılamak isteyen kripto para borsaları piyasadaki meşru stablecoinlerin sayısını günden güne artırıyorlar.

Bu durumda Kurumsal Bitcoin yatırımcılarından medet uman bireysel yatırımcıların durumun gerçekliğini kabul edip pozisyonlarını ona göre almaları gerekiyor.

En güncel Bitcoin haberlerine buradan ulaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“Kurumsal Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını beklemeyin, zaten piyasadalar” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in tarihinde bir ilk: Ethereum tabanlı tokenin satışı onaylandı! Charlie Lee, Mike Novogratz’ın Litecoin İddialarına Yanıt Verdi Bitcoin 14% düşüşle 9.487,2 seviyesinin altına geriledi Bitcoin.org Kurucu Ortağı: Bitcoin Cash Öldü, Yakında Değersiz Olacak Bankacılık devi JPMorgan’dan Ripple rekabetini önleyecek plan Sharding nedir? Kurumsal Blockchain adaptasyonu için anlamı ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır