Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Fiyatları, Rekor Seviyelere Düşüşünü Sürdürüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Fiyatları, Rekor Seviyelere Düşüşünü Sürdürüyor
Kripto Fiyatları, Rekor Seviyelere Düşüşünü Sürdürüyor

© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü düşüşünü sürdürdü, Bitcoin hala 14 ayın düşük seviyelerine yakın.

Bitcoin %3,81 düşüşle 3.791,20 dolara geriledi. Pazar günü 14 ayın düşük seviyesi olan 3.663,00 doları görmüştü.

Yapay paralar, Kasım ortasında, Bitcoin’de gerçekleşen bir hard fork sırasında, düşüşe başladı. Diğer analistler, ani satışların nedeni olarak kripto madenlerindeki düşüşe atıf yapıyor.

Yapay para ağının ne kadar güç tükettiğini ölçmek için kullanılan birim olan Bitcoin sağlama oranı (hashrate), analistlerin iddiasına göre bir ihtimal madencilerin kapatmasının sonucu olarak Kasım ayında düşüş yaşadı. Diğer yanda, çip üreticisi Nvidia, Kasım ayında üçüncü çeyrek gelir beklentilerini ıskalamasına sebep olarak madencilik ekipman satışındaki bir düşüşü sorumlu tuttu.

Daha Fazlası İçin: Kripto Madenciliğindeki Düşüş Fiyatın Çöküşüne Mi Sebep Oluyor?

Kripto paralar genel olarak hafif artış yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazartesi günkü 119 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 121 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %5 düşüşle 106,95 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %3 değer kaybederek 0,35355 dolar olurken, Litecoin %1 kayıpla 30,159 dolar oldu.

Öte yanda, ABD geçen yıl dijital paralarda yaşanan artışın kısmen manipülasyon ile gerçekleşip gerçekleşmediğini araştırıyor. ABD SEC, ilk halka arzlarını (ICO) menkul kıymet olarak kaydetmediklerinden dolayı iki kripto şirketini cezalandırdı.

Öte yandan Nasdaq, fiyatlarda gözlenen dik düşüşe rağmen, Bitcoin vadeli işlemlerini listeleme planına devam edeceğini belirtti. Borsa operatörü, 2019’un başlarında işlem yapmayı umuyor. New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi Intercontinental Exchange, 24 Ocak’ta kendi sözleşme vadeli işlemlerini de listelemeyi planlıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Fiyatları, Rekor Seviyelere Düşüşünü Sürdürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’deki Seul Yönetimi Blockchain Araştırmalarını Hızlandırdı Japonya’nın LinkedIn‘i, Beam’e Yatırım Yaptı Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini E-ticaret Devi Vergilerini Bitcoin İle Ödeyecek! Ripple Fiyatının Çökmesinde 2 Olağan Şüpheli Hareket

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır