Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski Goldman Sachs Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Aynı Hisse Senedi Piyasası Gibi Gelişecek ve Olgunlaşacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski Goldman Sachs Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Aynı Hisse Senedi Piyasası Gibi Gelişecek ve Olgunlaşacak
Eski Goldman Sachs Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Aynı Hisse Senedi Piyasası Gibi Gelişecek ve OlgunlaşacakEski bir Goldman Sachs (NYSE:GS) yetkilisi tarafından kurulan CoinFi, geçtiğimiz günlerde blockchain hakkında yapılan açıklamalar ile gündeme geldi. CoinFi’nin de kurucusu olan Timothy Tam, söz konusu platformdan önce Goldman Sachs bünyesinde hedge fonu yöneticisi olarak çalışmaktaydı ve geleneksel finansal servislerden, istatistiksel arbitraj ve algoritmik trade alanına geçiş yapmaya karar verdi ve yaklaşık bir yıl önce CoinFi’yi kurdu.

Kendisi o tarihten beri blockchain ile oldukça yakın bir bağa sahip.

Geleneksel Finanstan, Kripto Para Dünyasına
İnternet sayfasında yazan bilgiye göre CoinFi, ”dünyanın ilk merkeziyetsiz kripto para piyasası bilgi platformu” olarak tanımlanmakta. Şirket analiz, araştırma, trading sinyalleri gibi teklifler sunuyor ve kullanıcılara trading konusunda yardımcı oluyor. CoinFi sahip olduğu teknoloji ile yıl içerisinde yaptığı ICO’dan 15 milyon dolar toplamıştı ancak ekip 12 ay içerisinde o kadar çok büyüdü ki, şirkete bir grup veri bilimcisi gibi önemli alanlardan insanlar da katıldı.

Yakın zamanda İsviçre hükümeti tarafından yayınlanan bir araştırmaya değinen kurucu, blockchain’in özellikle finansal sektör konusunda en büyük gelişmelerden birisi olduğunu vurguladı. Kripto para sektörünü 90’lı yıllardaki hedge fonu sektörüne benzeten Timothy, konu hakkında şunları ifade etti:

”Kripto paralara geçiş yapma sebebim, büyük bir fırsat, yeni bir endüstrinin doğuşunu görmemden dolayı oldu. 90’lı yıllarda hedge fonu endüstrisini görenler gibi, piyasaya erken giriş yapanlar avantajı elde eder. Kripto piyasasının aynı menkul kıymet piyasası gibi evrimleştiğini ve olgunlaştığını görebiliyorum.”

Eski Goldman Sachs Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Aynı Hisse Senedi Piyasası Gibi Gelişecek ve Olgunlaşacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski Goldman Sachs Yetkilisi: Kripto Para Piyasası Aynı Hisse Senedi Piyasası Gibi Gelişecek ve Olgunlaşacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright’ın Bitcoin Cash Fork’u, Poloniex Üzerindeki Trading Hacmine Göre Savaşı Kaybediyor Şu An için Yeterince Ucuz Olan ve Portföyde Bulunmasını Önerdiğimiz 3 Kripto Para Bakkt’ın ilk haftası beklentileri karşılamadı, BTC düşüşünü sürdürüyor Tom Lee’den Bir Açıklama Daha: Bitcoin Bu Yıl 10 Bin Dolar Olacak 16.000 dolarlık Bitcoin 4Chan kehanetine 4 gün kaldı: Kehanet gerçekleşebilir mi? Dünya Devi Kripto Para Borsası Binance – İstanbul’a Geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır