Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde
Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü yol almak için mücadele ederken, Bitcoin 14 ayın düşük seviyelerine yakın kaldı.

Bitcoin, Pazar günü 14 ayın düşük seviyesi 3,790,00 doları gördükten sonra, %0,20 düşüşle 3.933,90 dolara geriledi.

Yapay paralar, Kasım ortasından beri dalgalanma ile darbe alıyor. Bitcoin’de gerçekleşen bir hard fork üzerine endişeler, paranın 6.000 dolar altına düşmesine neden oldu. Dijital para, 2017 yılındaki 20.000 dolar zirveden en az %75 daha düşük değerde.

Kripto paralar genel olarak hafif artış yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazar günkü 117 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 127 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,65 düşüşle 112,42 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %0,89 değer kazanarak 0,36484 dolar olurken, Litecoin %2,08 artışla 30,558 dolar oldu.

Öte yanda, Ohio şirketlere eyalet vergilerini dijital paralarla ödeme imkanı sağlayan ABD’nin ilk eyaleti oldu.

Şirketler Ohiocrypto.com adresine giriş yaparak, sigara vergisinden stopaj vergilerine kadar her şey için ödeme yapabilecek. Bu yalnızca işletmeler için mevcutken, Wall Street Journal raporuna göre eyalet bireylere doğru genişletmeyi planlıyor.

Diğer eyaletler de vatandaşların vergilerini kripto paralar ile ödemeleri meselesini değerlendiriyor ancak Arizona ve Georgia eyaletlerindeki planlar, yetersiz oylama ve anlayış eksikliğinden dolayı iptal oldu.

Öte yandan Tayland, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanmamış 14 sanal para birimine uyarı verdi.

Mevcut Tayland yasalarına göre, faaliyet göstermek isteyen kripto şirketlerinin SEC’den yasal onay alması gerekiyor. Başvurular onaylanırken sadece yedi şirket geçici olarak onaylandı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Fiyat Analizi: En Büyük Altcoin Bitcoin Fiyatını Takip Edecek mi? Kripto Para Platformu ErisX, Üç Tecrübeli İsmi Bünyesine Kattı! EOS Kurucusundan Çarpıcı Bitcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Litecoin, Cardano ve Stellar Haberleri Beklenen küresel resesyon Bitcoin için ne anlama geliyor? Ethereum 20% düşüşle 193,86 seviyesinin altına geriledi Microsoft Bitcoin Tabanlı Bir Ağ Geliştiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır