Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kraken’dan Kurumsal Yatırımcılara Müjde: OTC Platformu Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kraken’dan Kurumsal Yatırımcılara Müjde: OTC Platformu Geliyor
Kraken’dan Kurumsal Yatırımcılara Müjde: OTC Platformu GeliyorDünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Kraken, pazartesi günü yaptığı açıklamayla yeni bir tezgah-üstü (OTC) ticaret platformu oluşturacağını duyurdu. Kraken, yayınladığı blog gönderisinde yeni platformla ilgili şu yorumu yaptı:

“Büyük çaplı işlem yapmak isteyen kurumlara ve büyük çaplı şahıslara daha derin bir likidite, gizlilik düzeyi ve kişiselleştirilmiş hizmet sunuyoruz.”

OTC platformlarda ‘blok işlem’ olarak adlandırabileceğimiz bir işlem türü yapılabiliyor. Bu işlem türü, büyük çaplı işlem yapmak isteyen bireylere veya kurumlara hitap ediyor. Blok işlem yapan iki taraf, piyasa fiyatından bağımsız bir fiyat belirleyebiliyor ve böylece çeşitli fiyat değişkenliklerinden kaçınabiliyorlar. Blok işlemler yapıları gereği hedge fonları ve kurumsal yatırımcılar gibi büyük kuruluşlar tarafından kullanılıyor.

Kullanıcılar Kraken’ın yeni OTC masası sayesinde 100,000$, 100,000,000€ veya 2,000 BTC değerinde işlem yapabilecekler. Kraken, böyle büyük çaplı işlemler yapan kurumlara “gizli ve güvenli” bir hizmet vaat ediyor.

Şirketin blok işlem yapmak isteyen kurumlar için belirlediği alt limit 100,000$. Ancak yayınlanan gönderiye göre istisnai durumlarda bu alt limitte değişiklikler yapılabilir.

Kraken’daki OTC işlemleri hem itibari hem de kripto para aracılığıyla yapılabilecek. Bu yeni hizmette özellikle dolar, euro, yen gibi itibari paralar ve Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Ether Classis, XRP, Litecoin, Monero, Dash, Zcash ve Dogecoin gibi koinlerin de dahil olduğu on yedi farklı koin kullanılabilecek.

Kripto para sektöründe OTC platformlarına duyulan ilgi git gide artıyor. Kraken’ın haricinde Güney Kore merkezli Huobi de OTC tabanlı bir ticaret hizmeti oluşturacağını duyurmuştu.

Kraken’dan Kurumsal Yatırımcılara Müjde: OTC Platformu Geliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kraken’dan Kurumsal Yatırımcılara Müjde: OTC Platformu Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger ve Crypto.com’dan Yeni Ortaklık! Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu! Bitcoin 4% artışla 5.516,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin bir ay içerisinde tekrar 20.000 dolara çıkabilir mi? Japonya’da Kripto Paralarla Kara Para Aklama İşlemleri, 10 Kat Arttı! Hindistan Kripto Para Sektöründen Faydalanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır