Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı
Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef AldıPopüler video oyunu Fortnite‘ın altıncı sezon güncellemesi yeni bir Bitcoin çalan kötü amaçlı yazılımın üretilmesine ilham verdi. Söz konusu yazılım oyun şifre araçları gibi kamufle edildi.

Malwarebytes Labs‘ın yeni yaptığı açıklamaya göre, bir hile programının içerisinde Fortnite oyuncularının verilerini ve Bitcoin’lerini çalan yeni bir kötü amaçlı yazılım tespit edildi. Malware analisti Christopher Boyd’un açıklamalarına göre, kötü amaçlı yazılımların bir kısmı ”bedava” sezon geçişi ve oyunun ”ücretsiz” Android versiyonunu vaat eden Youtube videolarında bile bulundu.

Kötü amaçlı yazılımı bulmak için bir kaç adımdan geçmek gerekiyor. İlk olarak bir Youtube kanalına abone oluyorsunuz ve daha sonra başka bir siteye yönlendirilip, kötü amaçlı yazılımı indirmeden önce bir anketten geçiyorsunuz. ”NewSeason 6 Fortnite Hack Cheat Free Download September 2018 /WH / Aimbot / Undetectable” başlıklı videonun yanı sıra ”Fortnite Hack Free Download” ve ”Fortnite Cheat” isimli videolar da aynı şemayı kullanmakta.

Söz konusu videolardan birisi Youtube’un spam politikasını ihlal ettiği için kaldırılmadan önce 120.892 izleyiciye ulaşmış. Hile programları içerisine saklanmış kötü amaçlı yazılımlar yeni bir yöntem olmasa da, Boyd’a göre çok fazla zarar verebilirler.

Kullanıcılar söz konusu yazılımları ‘crpyptojacking’ programları gibi aşırı ısınan veya yavaşlayan bilgisayar durumundan da anlayamıyor çünkü bunlar diğerleri gibi herhangi bir madencilik aktivitesi yapmıyor. Onun yerine direkt olarak veri ve Bitcoin çalıyor.

Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin 34 dolara yükseldi Çinli Bitcoin madencileri en büyük açığa satışçı haline geldiler İşte Şubat ayında patlaması beklenen 3 kripto para Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor Rusya, Yasal Düzenleme Öncesi Bitcoin Vergisini Uygulamaya Koyacak Vitalik Buterin’den çarpıcı Bitcoin SV ve Binance açıklaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır