Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

“Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!”

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!”
“Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!”


Hükümetle yakın ilişkileri bulunan bir Rus üniversite öğretim üyesi, Kremlin’in yakında yeni ABD yaptırımlarından kaçınmanın bir yolu olarak Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yapmaya başlayacağını söylüyor ve böylesi bir eylemin “birkaç hafta içerisinde” meydana gelebileceğine vurgu yapıyor.

Rusya Biraz Dijital Altın mı Satın Alacak?
Özel bir röportajda Micky ile konuşan Rus Ulusal Ekonomi ve Kamu İdaresi Başkanlığı Akademisi’nden Vladislav Ginko, yeni ABD yaptırımlarının nakit rezervlerini Bitcoin ile değişik alanlara yöneltme noktasında Kremlin’i zorlayacağına inanıyor.

Hükümetle geriye doğru 20 yıldan daha uzun bir süre bağları bulunan Ginko, hareketin birkaç hafta içinde gerçekleşeceğini söylüyor. Ginko, son zamanlarda, Bitcoin’in güvenli bir liman olarak benimsenmesi için yaygara koparan çeşitli Rus medya platformlarında yayına çıkmakta.

Konuyla ilgili yorumlarında Ginko şu ifadeleri kullanıyor:

“ABD yaptırımları yalnızca Bitcoin kullanımıyla hafifletilebilir. ABD’nin yaptırımları nedeniyle, Rusya’nın seçkinleri ABD’nin varlıklarını ve ABD Doları’nı bırakmak ve büyük ölçüde Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kalıyor. Rusya merkez bankası 466 milyar dolarlık rezerv üzerinde oturuyor ve (gelecekte) bunu yapmak için sınırlı sayıda fırsat olması durumunda çeşitlendirme yapmak zorunda.”

Yeni Abd Uygulamaları Arasında Dolar Bağımlılığına Son Verme
Çin, İran ve Venezuela ile birlikte Rusya, ABD Dolarına bağımlılığı azaltmanın yollarını araştırıyor. Kasım 2018’de Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, yeni yaptırımlar sonrasında ülkesinin uluslararası ticarette Dolar kullanımını azaltmaktan başka çaresinin kalmadığını açıklamıştı.

O zaman Cumhurbaşkanı Putin Şunları İfade etmişti:

“Dolardan uzaklaşmak gibi bir hedefimiz yok. Bizden uzaklaşan doların bizzat kendisi. Bu tür kararlar verenler kendilerini ayağından vurmuyorlar, ama namluyu daha hassas bir yere, vücudun daha da yukarısına doğru çeviriyorlar.”

Ginko’ya göre, Kremlin, Şubat 2018’den başlayarak rezervlerini çeşitlendirmenin yollarını arayacak. Ginko, son zamanlarda, Bitcoin’in güvenli bir liman olarak benimsenmesi için yaygara koparan çeşitli Rus medya platformlarında yayına çıkmakta.


Şayet Rus hükümeti ve seçkin sınıf Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yaparsa, varlığın fiyatı ani bir yukarı yönlü fiyat dalgalanması yaşayabilir. Böyle bir durum, 2018’de Çin’de yaşanmıştı. O zaman, zengin Çinli vatandaşların Pekin tarafından yapılan hızlandırılmış döviz devalüasyonunun ardından BTC’ye para gönderdiği belirtilmişti.

Bu arada, Kremlin altını ekonomik yaptırımlara karşı bir kalkan olarak stoklamakta. Raporlar, hükümetin değerli metal karşılığında ABD devlet borcunu borsada sattığını gösteriyor. Ağustos 2018’e gelindiğinde, Rusya ABD ile yinelenen ekonomik çekişmeler için vites büyütürken altın rezervini üçe katlamış durumda.

Rusyanın piyasadaki altını silip süpürmesi karşısında, küresel altın alım rakamlarının 2018 yılının Kasım ayında üç yılın en yüksek seviyesine çıktığı da bir gerçek. Kremlin, Dolar’dan bağımsız yeni bir ödeme sistemi oluşturmak için Çin’le daha yakın ekonomik ilişkiler kurmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post “Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!” appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CEO: XRP dahil bütün kripto paralar Tayland’da özgür, aynı çaba Filipinler’de de görülüyor Singapur Para Otoritesi Başkanı: Libra Hakkında Bilgi Alacağız 72 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi, Bir Cüzdan Adresini En Zenginler Listesine Soktu! E-ticaret Devi Vergilerini Bitcoin İle Ödeyecek! Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır