Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa Geçebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa Geçebilir
Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa GeçebilirReport Linker isimli teknoloji firmasının yayınladığı son rapor, Blockchain teknolojisinin tarım alanında neler başarabileceğini ortaya koydu. Rapora göre, tarım ve ürün tedarik zinciri sektörü, Blockchain dolayısıyla 2023 yılına kadar yaklaşık 400 milyon dolarlık bir yatırım alabilir.

Sektörün, hali hazırda değeri olan 60,8 milyon dolardan Blockchain sayesinde 429,7 milyon dolara kadar çıkabileceğini belirten rapor, tarım alanında bu sayede yılda yüzde 50’ye varan büyümelerin gerçekleşebileceğini ifade etti.

Birçoklarına göre, Blockchain teknolojisinin en fazla değiştirmeye muktedir olabileceği sektörlerden birisi olarak gösterilen tarım ve ürün tedarik zinciri endüstrisi, özellikle de Blockchain sayesinde çok çeşitli süreçleri kısaltıp maaliyeti de aynı zamanda azaltma şansına sahip. Raporda ise, şu ifadeler kullanıldı:

”Blockchain pazarının büyümesi kaçınılmaz bir durum. Bu büyüme de, tarım ve ürün tedarik zincirlerine olumlu derecede etki edecektir. Sektörün, Blockchain’den ciddi bir şekilde faydalanacağı, önümüzdeki yıllar için ön görülen şeydir.”

Blockchain teknolojisinin gıda konusundaki sahteciliklerin de önüne geçilebileceği belirtilen raporda, şu ifadeler de yer aldı:

”Gıda konusundaki sahteciliklerin global ekonomiye maaliyeti geçen yıl 49 milyar dolar oldu. Bu da, tüketiciler arasında ciddi bir farkındalık artışına yol açtı. Bu artış ile birlikte, Blockchain teknolojisinin kullanımı, çok önemli bir şey başarılmasına ön ayak olabilir.”

Bilindiği üzere, dünya üzerindeki birçok dev gıda ve tarım firması Blockchain sektöründen faydalanmanın hesaplarını yapıyor. Son olarak, Hollandalı süper market zinciri Albert Heijn, portakal sularının takibi için Blockchain’den yararlanmaya başlamıştı.

Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa Geçebilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa Geçebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Son Bitcoin’i çıkaran kimse olmayacak” Binance Borsasında yaklaşık yarım milyon adet Bitcoin hareketi yaşandı Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor. Güney Kore’nin En Eski Bankası Blockchain Platformu Geliştirdi Winklevoss Kardeşlerin Stabil Kripto Parasının İlk Listeleneceği Borsa Belli Oldu TRON ECP ile geleceği inşa ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır