Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Craig Wright 2017 Yılından Bu Yana 114 Blockchain Patent Başvurusunda Bulundu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Craig Wright 2017 Yılından Bu Yana 114 Blockchain Patent Başvurusunda Bulundu!
Craig Wright 2017 Yılından Bu Yana 114 Blockchain Patent Başvurusunda Bulundu!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesiyle tanınan ve daha sonra Bitcoin Cash olayları ile ”ününe ün katan” Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, 2017 yılının başlangıcından beri inanılmaz sayıda blockchain ile ilgili patent başvurusunda bulunmuş.

The Next Web kaynağının yayınladığı habere göre 2017 yılının Ağustos ayından bu yan WIPO’ya kayıtlı 155 patent mevcut. WIPO isimli kurum aynı ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi bünyesinde yapılan gibi kullanıcıları yeni bir teknoloji veya alanda gelişme yapıldığında dair bilgilendirmek için patentleri yayınlamakta.

Wright söz konusu patent başvurularında bulunmuş olsa da, bunların WIPO tarafından resmi bir şekilde ödüllendirildiği taktirde patentlerin içerikleri hakkında telif hakkı kontrolüne sahip olacak. TNW’nin aktardığı habere göre ise WIPO’nun bir patenti ödüllendirmesi temel olarak o patentin yeterince yenilikçi olup olmamasından geçiyor.

TNW’nin aktardıklarına göre ilgili 155 patentin 114 tanesi direkt olarak blockchain ile ilgili olurken, kripto para birimleri yapısı sadece altı kere, Bitcoin kelimesi ise hiç kullanılmadı. Patentlerin içerisinde akıllı kontratlar ve dijital varlıklar gibi terimlere de yer verildi.

Bazı kişilerin Craig Wright’ın bu kadar çok patente sahip olmasından dolayı ”patent trolü” olduğunu iddia etmekte ve Wright’ın temel amacının firmaları ve kişileri patentler ile kendisine mahkum etmek olduğunu dile getirmekte. Wright özellikle 2018 yılının Kasım ayında yaşanan Bitcoin Cash hard fork olayı yüzünden çok dikkat çekmiş ve eleştirilmişti.

Craig Wright 2017 Yılından Bu Yana 114 Blockchain Patent Başvurusunda Bulundu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Craig Wright 2017 Yılından Bu Yana 114 Blockchain Patent Başvurusunda Bulundu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin dolandırıcıları kimleri hedefliyor? Bankalar ‘Bir Konuda’ Bitcoin’den Çok Daha Üstün Performansa Sahip! ABD’deki Vatandaşlar Bu Yeni Ürün Sayesinde Kripto Para Vergilerini Hesaplayabiliyorlar Bitcoin’in fiyatı, tüm zamanların en iyi %2’sinde Bitcoin’in “balon” döngüsü, Amazon’dan çok daha boğa eğilimli 2019 yıl sonu Dash Coin kaç dolar olur?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır