Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor
Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor

2/2


2/2


İddialara göre Katalan politikacı Carles Puigdemont yapılan bağışların Bitcoin ile yapılmasını talep ediyor. Söz konusu fonlama ve bağış projesi, geçtiğimiz tarihlerde İspanya hükümeti ile Katalon yönetimi arasında çıkan tartışmalar sonucu ülkeden ayrılmak zorunda kalan kişilerin ihtiyaçları için karşılanacak.

Geleneksel bankacılık işlemlerinin incelenmesi durumunda bir çok kişinin yaptığı bağışlar an ve an takip edilebildiği için, Katalon politikacı çareyi Bitcoin’de buldu. El Confidencial kaynağının haberine göre, Eski Katalonya Başkanı olan Carles, özellikle takip edilebilmesi nakit para veya diğer varlıklara kıyasla daha zor olduğu için bağışların Bitcoin ile yapılmasını talep ediyor.

Haber kaynağının aktardığına göre, ‘Bitcoin ile bağış yapma talebi’ geçtiğimiz günlerde tartışmanın fitilini ateşleyen ve daha sonra ülkeden sürgün edilen ”Katalonya Cumhuriyeti Liderlerine” adanmış internet sayfasında bulunabilmekte. Ancak basın saatine göre siteye girip baktığımızda özellikle Bitcoin ile bağış yapma talebi veya buna benzer bir talep göze çarpmıyor.

Bir Reddit gönderisi ise ilk başta Bitcoin adreslerinin orada olduğunu ancak daha sonra bunların silindiğini ifade etmekte. Reddit gönderisinde yer alan Bitcoin cüzdan adresine ise buradan ulaşılabilir. Göründüğü üzre hesaba gerçekten de ciddi miktarlarda Bitcoin bağışı yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor. Ancak bunun Katalon liderler tarafından kullanılıp kullanılmadığı ise hala kesinlik kazanmadı. Basın saatine göre söz konusu adres 81.000 Bitcoin’den fazla bağış almış ancak toplam bakiye olarak 51.176 BTC’ye sahip.

Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Moğolistan’daki Kripto Para Madencilerinin Sayısı Artıyor Popüler analist: ”Ripple fiyatı tüm gelişmelere rağmen düşecek.” Winklevoss Kardeşler Charlie Shrem’e 45 Bin Dolar Verecekler Bitcoin tahminleri tutan ünlü uzmandan çarpıcı Ripple (XRP) açıklamaları Ethereum için olağanüstü prim oranları yine devrede SEC’in Son Hamlesi Bitcoin ETF Onayının Sinyalini Veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır