Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kaspersky Lab Araştırması: Blockchain Balonu Yakında Patlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kaspersky Lab Araştırması: Blockchain Balonu Yakında Patlayacak
Kaspersky Lab Araştırması: Blockchain Balonu Yakında PatlayacakKaspersky Lab‘in yeni araştırmalarına göre kripto para piyasası önümüzdeki yıl içerisinde çok daha tehlikeli bir hal alabilir.

2019’da Kripto Paralar

Kripto para piyasasında sahte ICO’lar, borsa saldırıları, veri hırsızlığı gibi birbirinden tehlikeli unsurlar bulunuyor. Hackerler özellikle kripto para madenciliği yapmaya yarayan yazılımları çok daha sık kullanmaya başladılar. Kaspersky Lab’in konu hakkındaki araştırmalarına göre bu sorunlar önümüzdeki yıl içerisinde çok daha ciddi bir hal alacaklar.

Kripto para çalabilmek için insanların bireysel bilgisayarlarına ya da kripto para borsalarındaki hesaplarına sızmaya çalışıp insan var. Başlıca Hindistan gibi ülkelerde bu sorunun bir hayli yaygın olduğu görülüyor. Kaspersky Lab’in araştırmasına göre kripto para hırsızlığı, önümüzdeki yılın en büyük sorunlarından biri olacak.

Sektörde Değişim

Kaspersky tarafından yayınlanan raporda ICO’lara da değiniliyor. Şirketin araştırmacıları, Blockchain “balonu” olarak adlandırılan yeni akımın kısa süre içerisinde son bulacağına inanıyorlar.

Araştırmacılara göre Blockchain teknolojisini kripto para sektörü haricinde bir yerde kullanmak çok verimli olmuyor ve şirketler bu durumun kısa süre içerisinde farkına varacaklar.

Hazırlanan bu raporda kripto para ödemelerine de değiniliyor. Bu araştırmaya göre kripto para ile ödeme alan mağazaların, iş yerlerinin sayısı azalacak. Kaspersky araştırmacıları bu gibi yerlerin yıllardır kripto para ile ödeme almaya çalıştıklarını ancak bu sürecin bir türlü tamamlanamadığını belirtiyorlar.

Araştırmanın genel bir özetini çıkarmak gerekirse Kaspersky’nin kripto paralar için pek parlak bir gelecek görmediği söylenebilir.

Kaspersky Lab Araştırması: Blockchain Balonu Yakında Patlayacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kaspersky Lab Araştırması: Blockchain Balonu Yakında Patlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger’dan Stabil Kripto Para Hamlesi! Nasdaq: ”Bitcoin ve kripto para çöküşü devam edecek mi?” sorusuna cevap veriyor Ripple İsveç Bankası SEB ile Milyar Dolarlık XRP Transfer İşlemlerine Başlayacak!!! Dash dolandırıcılığı: Kıdemli danışman, paraları toplayıp firar etti Bitcoin ETF Onayı İçin SEC’in İstediği 4 Çözüm! Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır