Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı
Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı

3/3


2/3


29 Kasım tarihinde yapılan bir basın açıklamasına göre, Kanada menşeli bir mobil ödeme platformu olan Glance Technologies Inc., ödeme metodu olarak lider kripto para birimi Bitcoin‘i de platformuna ekledi.

Firmanın yaptığı açıklamalara göre, ”Pay With Bitcoin” özelliği, kullanıcıların ”kendi kripto para birimi cüzdanlarını, Glance Pay hesapları ile ilişkilendirmelerini ve daha sonra Bitcoin ile Glance Doları almalarını” mümkün kılıyor. Platforma özel par birimi Glance’in sisteminin kabul ettiği dükkanlarda ve online mağazalarda bir şeyler almak ve ödeme yapmak için kullanılabiliyor.

Yapılan açıklamada vurgulanan noktalara bakılırsa, platformun tokenini ödemeler arasında Bitcoin ile bir köprü olarak kullanmak, yapılan işlemlerin ”ışık hızında olmasını” da mümkün kılacak.

Şirketin CEO’su Desmond Griffin ise, şirketin ödeme endüstrisinde yaşanan gelişmeleri devamlı takip edeceğini ve platformun ”en üst teknoloji ile donatıldığından” emin olacaklarını açıkladı.

Desmond daha sonra konu hakkında şunları dile getirdi:

”Pay With Bitcoin, Glance kullanıcılarının günlük hayatlarında kripto varlıkların değerini kullanabilmelerini mümkün kılacak ve tüccarlar için ise yeni ve son teknoloji ödemelerin önünü açacak.”

Bunun yanı sıra Kanada menşeli başka bir firma olan Birks Group isimli mücevher üreticisi ise, geçtiğimiz tarihlerde Bitcoin ile ödeme alacağını duyurmuştu. Önde gelen mücevher firması söz konusu ödemeleri BitPay platformunun yardımı ile kabul edebilecek.


İlgili haber:
Kanada’nın Dev Kuyumcusu Bitcoin ile Mücevher Satmaya Başladı

Bitcoin ödemeleri sadece Kanada içerisinde değil, dünyanın dört bir yanında büyümeye devam ediyor ve Ohio da ABD içerisinde kripto para birimleri ile vergi kabul eden ilk eyalet oldu.


İlgili haber:
Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu!

Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in 600 dolar birden düşmesi boğa piyasasını zora sokuyor 7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı! Bitcoin’de SegWit rekoru Bitcoin fiyatı 2020’de 2 milyon dolara ulaşabilir mi? McAfee’nin Bitcoin tahmini mantıklı mı? 5 maddede açıklıyoruz Huawei Yeni Telefonlarına Bitcoin Cüzdanı Uygulaması Yüklüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır