Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke Olabilir
Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke OlabilirSingapur, kripto paralar alanında kendini geliştirmeye ve yenilikçi 0lmaya devam ediyor. Ülkenin ekonomik düzenleyicileri, son olarak Singapore Consensus etkinliğinde bir araya geldi ve kripto para sektörü ile ilgili görüşlerini aktardı.

Çıkan haberlere ve aynı zamanda yapılan yorumlara göre Singapur hükümeti kripto paraları kendi ekonomik düzenlerine entegre edebilmek için çalışmalara çoktan başladı. Buna göre, Singapur hükümeti yakın dönemde yürürlüğe koyacağı yeni yasalar ile birlikte, kripto paraları tamamen tanıyan ilk ülke olabilir.

Etkinliğe dünyanın dört bir yanından birçok katılımcı iştirak ederken, Singapur Hazine Yetkilileri de, kripto paraları üç ayrı noktada gördüklerini belirtti. Bunlardan birincisinin senet şeklinde olan tokenler olduğunu, bir diğerinin de ödeme yapılan tokenler olduğunu belirten yetkililer, son olarak da bir de bir sistemin işlemesi için gereken ‘utility token’ sisteminin bulunduğunu ifade etti.

Bununla birlikte, yetkililer yaptıkları açıklamada üçüncü token grubu olan ‘utility’ tokenlere net bir düzenleme getirilmesinin şu aşamada gündemde olmadığını da belirtti. Ancak yetkililer, bir ödeme aracı olarak ekonominin içinde yer teşkil eden ödeme tokenleri ve senet tokenleri ile ilgili bir kurallar bütününü hayata geçirecekler.

Asya bölgesinin kripto paralar ve inovasyon konusunda öncü ülkelerinden birisi olan Singapur, bu hamlesi ile sektörü düzenlemek için dev bir adım atmış durumda ve bu hamle; aynı zamanda diğer ülkelerin de önlerine geçeceği anlamını taşıyor.

Son olarak Singapur’da, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak gösterilen Binance, bir itibari para borsası açmıştı.

Kaynak: Bitcoinist

Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke Olabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi? Binance US Dogecoin’i listeliyor Düzenlemeleri İhlal Eden ICO’larla SEC’in Anlaşmaya Vardığı Açıklandı İran Merkez Bankası Yeni Karar Alabilir! Cardano 15% düşüşle 0,029929 seviyesinin altına geriledi Lider stablecoin Tether’dan yeni kripto para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır