Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor
ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor

2/2


2/2


İlk dijital para arzı (ICO) projeleri, özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından başlatılan cadı avı sonrası, dünyadaki çoğu bölgede itibar kaybı yaşadı. Kripto para dünyasının ”kötü çocuğu” olarak bilinen ve bir çok yatırımcının dolandırılmasına sebep olan ICO projeleri, 2018 yılında ciddi bir değer ve popülarite kaybı yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Kripto para topluluğu ise ICO projelerinden oluşan yatırım aracı boşluğunu, yeni ve melez bir ürün ile gidermeye çalışmakta: menkul kıymet tokenleri.

ICO Harareti Sönüyor
2017 yılının sonundan itibaren başlayan ve 2018’in bir kısmına kadar süren ICO yükselişi, projelerin kısa süre sonra bitmesi veya en başta dolandırıcılık olarak oluşturulması sebebiyle artık eskisi kadar tutulmuyor. Ağustos ayı içerisinde, kripto para ve blockchain startup firmaları 326 milyon dolardan daha fazla fon topladı ki bu oran geçtiğimiz yılın Mayıs ayından beri elde edilen en düşük miktar.

Yakın zamanda, ICO projesi olarak ilgi çekmeye başlayan iki önemli araç ortaya çıktı: hizmet tokenleri ve menkul kıymet tokenleri. Hizmet tokenleri bir yatırım edğil araç olarak sınıflandırılmakta ve mevcut bir probleme çözüm sunmayı hedeflemekte. Menkul kıymet tokenleri ise belirli bir şirket veya proje için, yatırımcılara kar getirme amacı güden bir yatırım olarak  sınıflandırılıyor. Geçtiğimiz günlerde de ABD mahkemesi tarafından ICO projelerinin menkul kıymet olarak tanımlanması haberinin ardından, ICO piyasası yatırımcılarının neredeyse çoğu, rotayı menkul kıymet tokenlerine çevirmiş oldu. Bakalım ilerleyen günlerde menkul kıymet tokenleri hakkında yeni yatırım haberleri alacak mıyız?


İlgili haber:
Sıcak Gelişme: New York’lu Yargıç, Menkul Kıymet Yasalarının Kripto Para Birimleri İçin Geçerli Olduğuna Karar Verdi!

ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, yeni Blockchain açılımı kapsamında Chainlink (LINK) ile iş birliği yapacak Kraken Bitcoin Cash SV ticaretini başlatıyor… Fakat önemli de bir uyarı yapıyor Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara! İddia: Kripto Para Madenciliğinin Dev Şirketi Yasa Dışı Faaliyetlerde Bulundu Kırım için Bir Kripto Para mı Geliyor? Kripto Para Piyasasında Son Dakika Hareketliliği! Litecoin Yeniden Şahlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır