Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı
Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

© Reuters.  Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı© Reuters. Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

Kanadalı kripto para borsası MapleChange, tüm kullanıcı bakiyelerinin kaybına yol açan bir hacking saldırısına uğradı.

Kripto paranın gelişimi ile birlikte bu tarz saldırıların sayısı da artmakta. En acil sorun ise hack olayları ile ilgili. Siber saldırıların, büyük hırsızlıkların ve kara para aklama faaliyetlerinin miktarı, kripto topluluğun içinde hızla artmakta ve bu atakları durdurmak oldukça zor olabilir.

Kanada merkezli kripto para değişim platformu MapleChange, Twitter üzerinden bir tür hacking saldırısının kurbanı olduklarını açıkladı ve yapılan bu saldırıda tüm kullanıcı bakiyelerinin saldırganlar tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Saldırı Pazar sabahı borsayı etkiledi. Şirkete göre, saldırganların borsada tutulan tüm fonlara erişim sağlayabilecekleri bir bug vardı.

MapleChange, saldırıyı araştırmak ve bir çözüm bulmak için tüm kullanıcı hesaplarını askıya aldı ve soruşturma bitene kadar kullanıcılara herhangi bir ödeme yapamayacaklarını da bildirdi.

Platform yöneticileri, soruşturmayı takiben tüm müşterilere “borsanın kapanmak zorunda” olduğunu ve ne yazık ki geri ödeme yapamayaklarını söylediler. Bu, tüm sosyal medyamızı içerir. ”

MapleChange’ın bilgisayar korsanlığı, Twitter ortamında ve kripto topluluğunda hızlı bir kapsam buldu. Kripto merkezli bir gazeteci ve analist olan Joseph Young olayla ilgili görüşlerini paylaştı. Hacking saldırısının bir exit-scam (çıkış dolandırıcılığı) olduğuna inanıyor.

Böyle bir aldatmaca, bazı müşterilerin güvenini kazanmaya, fonlarını toplamaya ve parayı geri çekmeye dayanır. Kripto para birimlerinde, kendi özel anahtarlarınız yoksa öylece kalırsınız. Young’ın bakış açısından, küçük borsalar sadece karlılığı en üst düzeye çıkarmaya odaklanır, bu yüzden çıkış dolandırıcılığını kullanırlar.

Binance‘ın CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcıların dikkatli olmaları gerektiğini ve her ne pahasına olursa olsun soğuk cüzdanlara erişimi olmayan değişimden kaçınmaları gerektiğini kaydetti.

Şu anda, konu hakkında daha fazla bilgi yok. Yatırımların geri alınabileceği ise açık değil.

Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gelişme: Binance, Ripple’a endekslenmiş kripto para çıkardı Bitcoin ve korona virüsünde son durum: “Dükkanımı bile açamıyorum” Kripto Para Borsası Shapeshift’in CEO’su, Yeniden Yapılanacaklarını Açıkladı Ünlü Kripto Yatırım Firması, Yeniden Yapılanıyor 9 Mart Bitcoin fiyat analizi: BTC 4.000 dolar yolunda kritik engellere sahip Elon Musk’tan Dogecoin Yorumu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır