Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Koyduğu Yüksek Gümrük Vergisi Çin’deki Madencilik Şirketlerini Etkileyebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Koyduğu Yüksek Gümrük Vergisi Çin’deki Madencilik Şirketlerini Etkileyebilir
ABD’nin Koyduğu Yüksek Gümrük Vergisi Çin’deki Madencilik Şirketlerini EtkileyebilirABD hükümeti bundan bir süre önce Çin menşeli ürünlere karşı yeni yaptırımlar uygulama kararı aldı. South China Morning Post (SCMP) tarafından yapılan habere göre ABD hükümetinin bu kararı, Bitmain gibi Çin merkezli kripto para madencilik şirketlerinin ürünlerini de etkileyebilir.

SCMP tarafından yapılan habere göre ABD’nin Çin menşeli ürünlere uygulayacağı yeni gümrük vergisi, kripto para madenciliği için üretilmiş olan elipmanları da etkileyebilir. Hatta ABD Ticaret Temsilcisi (USTR), kripto para madencilik donanımlarını bir süre önce daha farklı bir kategoriye atama kararı almıştı ki bu da Çin merkezli madencilik şirketlerinin işini iyice zorlaştırabilir.

Trump yönetimi geçtiğimiz aylarda Çin menşeli olan 250’den fazla ürüne uygulanan gümrük vergisini arttırma kararı almıştı. USTR, haziran ayında aldığı bir kararla Bitmain’in ürettiği Antminer S9 adlı ekipmanı ‘elektrikli makine aleti’ olarak sınıflandırmaya başladı ve bu ürüne yüzde 2.6 oranında gümrük vergisi uygulandı. Ağustos ayına gelindiğinde ise Çin menşeli ürünlere daha farklı yaptırımlar uygulanmaya başladı ve bu da gümrük vergilerinin artmasına yol açtı.

Yüzde 25’e kadar çıkarılan vergilerle birlikte madencilik ekipmanlarına uygulanan vergi oranı yüzde 27.6’ya kadar ulaştı. Belki de en ilginç olan şey bu sayının çok da uzun olmayan bir süre önce yüzde 0 olması.

ABD’nin yürürlüğe koyduğu bu yeni oranlar Bitmain’in işini epey zorlaştırabilir. Bitmain’in yayınladığı raporlara baktığımızda görüyoruz ki şirketin 2017 yılı genelindeki toplam gelirinin yüzde 51.8’i ihracattan geliyor.

ABD’nin Koyduğu Yüksek Gümrük Vergisi Çin’deki Madencilik Şirketlerini Etkileyebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Koyduğu Yüksek Gümrük Vergisi Çin’deki Madencilik Şirketlerini Etkileyebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da Kullanılabilir Bitcoin Transferi İnternet Olmasa Bile Yapılabilir Bitcoin yükselirken Bakkt günlük hacminde Yeni ATH’ye ulaşıyor ICO Düşmanı SEC Görevlisi Kritik Görevinden Ayrıldı! Golden cross’u ilk gören Litecoin heyecanını kaybediyor Bitcoin fiyatları, artışın yavaşlamasıyla 10 bin doların altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır