Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıkı Tutunun Millet! Bitcoin BTC Sert Bir Düşüş Daha Yaşayabilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıkı Tutunun Millet! Bitcoin BTC Sert Bir Düşüş Daha Yaşayabilir!
Sıkı Tutunun Millet! Bitcoin BTC Sert Bir Düşüş Daha Yaşayabilir!

© Reuters.  © Reuters.

ElliotWaveTrader.net platformunun kurucusu, ünlü teknik analist Avi Gilburt, yakın tarihte Bitcoin BTC sert bir düşüş yaşayarak 4700 Amerikan Doları seviyelerini görebileceğini iddia etti. Ünlü analist, Bitcoin’in geleceğine ilişkin yatırımcıların kanını donduracak son tahminlerini okurlarına ve takipçilerine sundu.

“Kötü Günleri Daha Kötü Günler İzleyecek”
Sahip olunan kripto varlıkları 19.000$ seviyelerinden mevcut duruma geri getiren dokuz aylık ayı piyasası, Bitcoin’i, en azından yüzde olarak, diğer kurlara göre daha fazla etkiledi. Hatta kriptonun kralını çöküşe bir adım daha yaklaştırdı bile diyebiliriz.

Ancak Gilburt, Bitcoin için kötü günlerin geride kaldığını, artık daha kötü günlerin yaklaştığını iddia etti. Gilburt, yaşanılan muazzam düşüşün bununla kalmayıp daha fazla düşüşün olacağını düşünüyor. Geçtiğimiz dokuz ay boyunca fiyat eğilimlerine dair analizlerini sunarak, yeni öngörüsünü 4.700 dolar olarak revize etti. Bununla birlikte Gilburt, daha sonra yaşanacak muhtemel bir fiyat artışıyla Bitcoin kurunun bir süreliğine 5.000 ila 6.000 dolar arasında gidip gelen bir fiyat aralığını kavuşacağını beklemektedir.

Ünlü analist, öngörüsü için kesin bir zaman dilimi belirlemedi. Ancak grafik analizini incelediğimizde bu yılın Aralık ayı ortası gibi Bitcoin BTC sert bir düşüş yaşayarak senenin en düşük seviyesini görecek gibi görünüyor. Ancak, kötü senaryo burada da bitmiyor. Azaltıcı faktörlerin ikinci bir yavaşlamaya sebep olabileceğini ve bunun sonucunda Bitcoin’in 3.000 $ ‘lık bir seviyeyi de görebilme ihtimalinin olduğun da dikkat çekiyor.

Öte yandan Fintech Trefis araştırma şirketi, Aralık ayına kadar Bitcoin için 8,500 dolarlık bir değer öngördü. İki tahmin arasında bu kadar farkın olması ve yatırımcıları da tedirgin edecektir. Ancak yatırımcı kendi piyasa içgüdüne güvenerek kendince makul olan yolu tercih edecektir.

Kısa Vadeli Gelişmelere Göre Bitcoin BTC Sert Bir Düşüş Görür mü?
Kısa vadede bir dizi gelişmenin, yakın vadede BTC fiyat hareketlerini etkilemesi beklenmektedir. Bu tezi savunacak birçok faktör şuan için elimizde var.

Bunların arasında, kendi topraklarında faaliyet gösteren kripto pazarlarına ilişkin Çin’in yaptığı veya yapacağı düzenlemelerinin işaretleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Bitcoin ETF’leri hakkında bir kararı, Siktbase tarafından kısmen de olsa BTC’nin gözetime alınan hizmetlerinin ortaya çıkışı… Ayrıca CME ve CBOE vadeli işlem piyasalarında ilk çıktığı Aralık ayından bu yana meydana gelen olağanüstü ani giriş, Bitcoin takipçileri ve kendisi için çalan tehlike çanlarının habercisi.

Ethereum’da son 24 saat içinde yaşanılan % 3’lük bir düşüşten sonra, BTC kendini şu an için 6250 doların biraz altında tutuyor. Kimin tahmini tutacak hep birlikte göreceğiz. Kendini ispatlamış bir analiz şirketinin mi, bu alanda kendine iyi bir konum edinmiş bir analistin mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıkı Tutunun Millet! Bitcoin BTC Sert Bir Düşüş Daha Yaşayabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SimpleFX İşlem Fikirleri, Multichartlar ve Canlı Widgetlar ile Yepyeni Özelliklerini Düşük Spreadler ile Sunuyor Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Changpeng Zhao ABD’deki Binance Üzerinde Herhangi Bir Yetkiye Sahip Olmayacak! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar Blockchain Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirebilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır