Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

JPMorgan Tarafından Yapılan Blockchain Ödemeleri ”Partisine” 75 Uluslararası Banka Katıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » JPMorgan Tarafından Yapılan Blockchain Ödemeleri ”Partisine” 75 Uluslararası Banka Katıldı!
JPMorgan Tarafından Yapılan Blockchain Ödemeleri ”Partisine” 75 Uluslararası Banka Katıldı!Financial Times ve Business Insider gibi kaynakların haberine göre, Wall Street devlerinden JPMorgan (NYSE:JPM) tarafından yapılan blockchain tabanlı ödeme projesine şimdiden 75 banka kayıt oldu ve test etmek için can atıyor.

Aralarında Santander (MC:SAN) ve Societe Generale (PA:SOGN) gibi dünya devi bankaların da bulunduğu bir grup, Interbank Information Network‘ü (IIN)test etmeye başladı. JPMorgan söz konusu bilgi paylaşım programını kendisine ait olan blockchain platformu Quorum üzerinde kurdu ve 2017 yılının Ekim ayından beri bir kaç üçüncü taraf banka ile bunu denemekte.

IIN platformu temel olarak bankaların birbirleri arasında yaptıkları ödemeler için gerekli görülen bilgilerin daha hızlı ve daha kolay eklenmesi veya düzeltilmesini amaçlayan bir yardımcı. Platform şimdiden SWIFT gibi eski platformlar ve Ripple gibi yepyeni startup firmaları ile rekabet içerisinde.

JPMorgan CFO’su Marianne Lake, Business Insider kaynağına Mart ayında verdiği demeçte şunları ifade etmişti:

”Şu an sınır ötesi ödemelerin en çok zaman alan ve masraflı unsurlarından bir tanesi, ilgili bankaların birbirinin koştuğu şartları ve gereksinimleri araştırıp bunlarla ilgili düzeltmeler yapması. Bugün, kriterlere uyum sebepleri ile askıya alınmış ödemeler bir ile iki haftaya kadar ertelenebiliyor ancak bu teknoloji ile söz konusu işlem iki dakikada halledilebilecek.”

Lake’in Mart ayındaki açıklamalarında vurguladığı üzre, bir çok banka ”partiye katılmak için sabırsızlanıyor.”

Böyle bir Wall Street devinin blockchain tabanlı teknolojilere geçiş yapması, sektörü herkes açısından daha iyi yerlere getirebilir.

JPMorgan Tarafından Yapılan Blockchain Ödemeleri ”Partisine” 75 Uluslararası Banka Katıldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

JPMorgan Tarafından Yapılan Blockchain Ödemeleri ”Partisine” 75 Uluslararası Banka Katıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güler misin Ağlar mısın? Cryptopia, 15 Gündür Hacklenmeye Devam Ediyor! Porno İzlediği İddiasıyla 84 Yaşındaki Kadına Bitcoin Şantajı Max Keiser’dan çarpıcı Bitcoin  öngörüsü Çin, Blockchain Teknolojisi Şirketlerini Yasalarla Düzenleyecek! Araştırmacılar bu sefer iddialı: Bitcoin rezerv para birimi olacak Lightning Network’un Ağ Kapasitesi 6 Ayda Yüzde 830 Arttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır