Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor
Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa KavuşuyorJaponya‘daki Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), kripto para yatırımıyla ilgili faaliyetlerde bulunan şirketlerle alakalı yeni bir düzenleme planı hazırlıyor.

Japonya’daki kripto para düzenlemeleri hala tam anlamıyla hazırlanmış değil ve bu yasalarda bazı “gri bölgeler” bulunuyor. Bu gri bölgelerden biri, yasal olarak kaydı olmadığı halde kripto para ile işlem yapan şirketleri kapsıyor.

Bu şirketler, Japonya’daki Finansal Araçlar ve Değişim Yasası’na tabii tutulmuyorlar. Bu yasa, resmi kaydı bulunmayan şirketlerin yatırım fonları aracılığıyla para toplamasına engel oluyor. Ancak buradaki sorun şu: Bu yasada “kripto para ile para toplanamayacağı” belirtilmiyor.

Japonya’daki yetkililer geçtiğimiz son birkaç aydır kripto paralarla ilgili çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Yetkililer, kripto para sektörünü olabildiğince açık ve net bir şekilde düzenleyebilmek için kapsamlı çalışmalar planlıyorlar.

Ne var ki bu çalışmalar hala tam anlamıyla hazır durumda değil. Tokyo polisi bundan daha birkaç ay önce kripto para tabanlı bir saadet zinciri kurup neredeyse 70 milyon dolar para toplayan bir örgütü çökertti.

Bu suç örgütü, aylar boyunca yetkililerin radarına yakalanmadan para topladı. Bunu yaparken de çok gizli metotlardan faydalanmadılar. Bu örgütün aylarca faal kalabilmesinin tek sebebi, nakit veya itibari para yerine kripto para toplamış olmalarıydı.

Finansal Hizmetler Kurumu, ülkede bir daha buna benzer bir durumun yaşanmamasını sağlamak için bu alandaki düzenlemeleri yeniden değerlendirmeye başladı. FSA’nın en kısa süre içerisinde bu konudaki belirsizlikleri açıklığa kavuşturması bekleniyor.

Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2019’da kripto para sektörünü sallayan 5 proje 27 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bantta yönünü arıyor Carlson: Facebook Kamuya Açık Bir Blockchain Kullanmalı Kripto Fiyatları Karışık; Nasdaq Dijital Döviz Fiyatları Endeksi Listeliyor Analist: Bitcoin İçin Yüzde 30 Düşüş Yaşanabilir The Block Kurucusu: Ripple Ekibi Fiyat Manipülasyonu Yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır