Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak
Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını OluşturacakJaponya‘daki Mizuho Financial Group, önümüzdeki yılın Mart ayına kadar havale işlemlerinde ve genel ödemelerde kullanılabilecek bir dijital para üretmeyi planlıyor.

Asya’daki haber kaynaklarından Nikkei tarafından yapılan habere göre Japonya’nın dev şirketlerinden olan Mizuho Financial Group, kendi dijital parasını geliştirmek istiyor.

İnsanlar mağazalarda alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmak istediklerinde bu işlemden belli oranda bir ücret kesiliyor. Mizuho Financial Group, oluşturacağı dijital parayla birlikte bu işlem ücretini minimuma indirmeyi hedefliyor.

Mizuho Financial Group ayrıca belli başlı işlemler için kullanıcılardan hiçbir ücret kesmeyecek. Nikkei gibi kaynaklara göre kullanıcılar, dijital cüzdanlar arasında yapacakları aktarmalar için herhangi bir ücret ödemeyecekler. Ayrıca bankaya veya başka birine para göndermek de ücretsiz olacak.

Japonya’nın önde gelen bankacılık şirketlerinden Mizuho Financial Group, bu yeni nakitsiz ödeme sistemini insanlara duyurabilmek için 60 farklı bankayla anlaşma sağladı. Mizuho ile işbirliği yapmayı kabul eden yerel bankalar, ortak bir isim altında da hizmet sunabilecekler. Ancak bu ismin ne olacağı henüz bilinmiyor.

İnsanlar bu dijital parayı özel bir akıllı telefon uygulamasıyla kullanabilecekler. Ödeme yapmak içinse ihtiyaç duyulan tek şey QR kodu olacak. Mizuho’nun ürettiği dijital para aynı zamanda bir sabitkoin olacak ve her 1 token, 1 yen ile desteklenecek.

Bankacılık sektöründeki faaliyetleriyle tanınan Mizuho Financial Group, geçtiğimiz yıl 13 milyar dolardan fazla gelir etti. Mizuho, olası bir dijital para projesinin ne gibi sonuçlar doğuracağını geçtiğimiz yıldan beri araştırıyor. Şirket bu projeyi tam olarak ne zaman hayata geçirecek bilinmiyor.

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

22 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH’de düşüş devam eder mi? Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı Yapıldı CME Group: Bitcoin Sözleşmeleri Rekor Kırıyor İngiltere’de fidye yazılımı saldırısı: 1,2 milyon dolarlık BTC istediler Varlık Yöneticisi: Balinalar Bitcoin’i 20.000 Dolara Götürebilir Japonya’nın lider Bitcoin borsası hacklendi! 32 milyon dolar kayıp

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır