Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak
Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını OluşturacakJaponya‘daki Mizuho Financial Group, önümüzdeki yılın Mart ayına kadar havale işlemlerinde ve genel ödemelerde kullanılabilecek bir dijital para üretmeyi planlıyor.

Asya’daki haber kaynaklarından Nikkei tarafından yapılan habere göre Japonya’nın dev şirketlerinden olan Mizuho Financial Group, kendi dijital parasını geliştirmek istiyor.

İnsanlar mağazalarda alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmak istediklerinde bu işlemden belli oranda bir ücret kesiliyor. Mizuho Financial Group, oluşturacağı dijital parayla birlikte bu işlem ücretini minimuma indirmeyi hedefliyor.

Mizuho Financial Group ayrıca belli başlı işlemler için kullanıcılardan hiçbir ücret kesmeyecek. Nikkei gibi kaynaklara göre kullanıcılar, dijital cüzdanlar arasında yapacakları aktarmalar için herhangi bir ücret ödemeyecekler. Ayrıca bankaya veya başka birine para göndermek de ücretsiz olacak.

Japonya’nın önde gelen bankacılık şirketlerinden Mizuho Financial Group, bu yeni nakitsiz ödeme sistemini insanlara duyurabilmek için 60 farklı bankayla anlaşma sağladı. Mizuho ile işbirliği yapmayı kabul eden yerel bankalar, ortak bir isim altında da hizmet sunabilecekler. Ancak bu ismin ne olacağı henüz bilinmiyor.

İnsanlar bu dijital parayı özel bir akıllı telefon uygulamasıyla kullanabilecekler. Ödeme yapmak içinse ihtiyaç duyulan tek şey QR kodu olacak. Mizuho’nun ürettiği dijital para aynı zamanda bir sabitkoin olacak ve her 1 token, 1 yen ile desteklenecek.

Bankacılık sektöründeki faaliyetleriyle tanınan Mizuho Financial Group, geçtiğimiz yıl 13 milyar dolardan fazla gelir etti. Mizuho, olası bir dijital para projesinin ne gibi sonuçlar doğuracağını geçtiğimiz yıldan beri araştırıyor. Şirket bu projeyi tam olarak ne zaman hayata geçirecek bilinmiyor.

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Merakla Beklenen Marco Polo’da İlk Gönderim Gerçekleşti Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı! Ethereum teknik analizi 31 Ocak FSB: Kripto Paralar Asla Bir Tehdit Değil! Piyasalar Yine Düşüşte: İlk 10’un Tamamı Kırmızı; Waves, Yükselişi ile Dikkat Çekiyor Çok tartışılan Libra projesine baskı her geçen gün artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır