Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladı
İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladıİspanya Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde gündem olan ve yasadaki boşluk olarak betimlenen bir yasal noksanlığı kapattı. Yasada değişiklik yapılmadan önce Bitcoin ve diğer kripto para sahipleri vergi veya mal beyannamelerinde sahip oldukları portföyü belirtmek zorunda kalmıyordu. Sahtekarlığı önlemek adına güncelleştirildiği ifade edilen yasa bugün erken saatlerde Meclis tarafından kabul edildi ve ülkenin Maliye Bakanı Maria Jesus Montero da yeni yasanın ”sanal para birimleri ile oluşturulan bakiyelerin sahiplerinin kimliklerinin” açıklanmasını zorunlu kılacağını ifade etti. Bu sebepten ötürü kripto paraya sahip İspanya vatandaşları ne kadar portföyleri olduğunu direkt olarak beyannamede belirtmek zorunda kalacak.

İspanya’nın günlük gazetelerinden olan ABC.es, Montero’nun yaptığı açıklamanın devamında off-shore hesaplarda itibari para ya da kripto para tutan bütün İspanyalıların da bunları yıllık olarak yapılan ve Agencia Tributaria‘ya beyan edilen raporlarda belirtmesi gerektiğini vurguladı.

Yürürlüğe giren yasanın ise, tahmini olarak 850 milyon avroluk ek bir vergi geliri oluşturması bekleniyor. İspanya özellikle 2017 yılından beri ciddi anlamda ekonomik bir düşüş yaşamakta ve ülkedeki işsizlik oranı da %33.8’lere kadar yükseldi. Şu an Avrupa Birliği ülkelerinin arasında %43.2’lik orandan sonra en fazla işsizliğe sahip olan ülke İspanya durumunda ve ondan sonra ise ekonomik krizin kapıda olarak görüldüğü İtalya gelmekte.

Geçtiğimiz tarihlerde Japonya ve Güney Kore hükümetleri de vergi konusunda benzer yollara gitmişti.

İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada Yeni Risk Olarak Kripto Paralar 1. Sırada Gösteriliyor Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Altına Geriledi! Japonya’nın Kripto Para Düzenlemeleri Devam Edecek Zcash’te beklenen bölünme gerçekleşti, Ycash doğdu Ethereum 21% oranında düştü EOS’un sosyal ağı Voice.com’un alan adı için 30 milyon dolar ödendiği ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır