Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar, Politikamıza Etki Edecek Kudrette Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar, Politikamıza Etki Edecek Kudrette Değil
Japonya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar, Politikamıza Etki Edecek Kudrette DeğilJaponya Merkez Bankası başkan vekili Masayoshi Amamiya, yaptığı açıklamada kripto paraların merkez bankası politikalarına direkt olarak müdahale edip edemeyeceğinin henüz belirsiz olduğunu belirtti. Amamiya, aynı zamanda yaptığı açıklamada Japonya Merkez Bankası olarak herhangi bir dijital para üretimi de planlamadıklarını aktardı.

Kripto paraların itibari paraların yerini alabilmesi için kat etmesi gereken çok fazla mesafe olduğunu belirten Amamiya, şu anda birçok kripto paranın gerçek manada para olarak kullanılmaktan ziyade, birer yatırım aracı olarak görüldüğünü ifade etti.

Bu noktada şu an için istisnalardan birisinin de Ripple olduğunu ifade eden Amamiya, Ripple şirketinin yaptığı dev anlaşmalar ile XRP para biriminin ödeme sistemlerinde kendine ciddi bir kullanım alanı bulabileceğini aktardı.

Ripple gerçekten de son dönemde yaptığı anlaşmalar ile dikkati çekiyor. Şirket, son olarak Bill Gates Vakfı ile bir anlaşma yaptı ki bu vakıf; Amerika’nın açık ara en büyük özel vakfı. Aynı zamanda Ripple PNC Bank ve Santander (MC:SAN) gibi dev firmalarla da ortaklık anlaşmalarını geçmiş dönemde imzalamıştı.

Son dönemde kripto paralara karşı Merkez Bankası yetkililerinden benzer açıklamalar geliyor. Örneğin yakın dönemde konuşan Avrupa Merkez Bankası başkanı Maria Draghi, kripto paraların ve onun altında yatan teknolojilerin halen kırılgan olduğunu ifade etmişti. Draghi’ye ek olarak Rus merkez bankası başkanı da geçtiğimiz günlerde kripto paraları övse de, artık daha realist bir yaklaşımın geldiğini söylemişti.

Japonya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar, Politikamıza Etki Edecek Kudrette Değil isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar, Politikamıza Etki Edecek Kudrette Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kayıp 100 milyon dolarlık Ethereum 3 lider borsada bulundu Facebook, Whatsapp’ta Kullanılmak Üzere Kendi P2P Kripto Parasını Geliştiriyor Antonopoulos: Bitcoin Madenciliği Hep Kar Getirecek Ethereum Boğaları Geri Döndü! Hedef 150 Dolar Bitcoin fiyatı ne olacak? İşte 3 ünlü analistten çarpıcı fiyat tahminleri Bitcoin ETF’lerini Kovalayan VanEck’ten 2019 Öngörüsü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır