Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı
Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı20 Eylül tarihli Asai Shimbun yerel haber kaynağının belirttiğine göre, Japonya‘nın Ulusal Polis Teşkilatı, 2018 yılının ilk 6 ayında, 60.503 milyar yen (540 milyon dolar) miktarında kripto para çalındığını bildirdi.

Teşkilat toplam 540 milyon dolarlık miktarın, sadece 2018 yılının ilk 6 ayında kayıtlara geçmiş 158 olayın toplamı olduğunu ve 2017 yılının ilk 6 ayına kıyasla üç katı artış gösterdiğini vurguladı.

2017 yılının tamamı boyunca, toplam 5.91 milyon dolar değerinde kripto ‘online’ olarak çalındı ve bu miktar neredeyse 2018 yılında 100 kat artış yaşadı.

Japonya’nın tarihinde yaşanan en büyük hacklenme olayı ise, herkesin yakından bildiği rekor düzeydeki Coincheck hacklenmesi olmuştu. Coincheck bu yılın Ocak ayında 520 milyon dolar değerinde NEM tokeni kaybettiği saldırı sonrası, Japonya üzerinde çok büyük etkiler bıraktı.

Asai Shimbun kaynağına göre, kalan 22 milyon dolarlık kripto hırsızlığı ise, kripto para borsaları yerine bireysel hesapların hacklenmesi ile oluştu. Söz konusu olayların %60’ı, e-mailleri, e-ticaret siteleri ve buna benzer sitelerde kripto hesaplarında kullandıkları ile aynı şifreyi kullanmaları yüzünden gerçekleşmekte.

Raporda en çok hacklenme ve çalınma olaylarının yaşandığı periyot olarak ise Ocak ve Mart ayı arası gösterilmekte. Toplamda 120 olay yaşanan içerisinde, toplam  miktarın %76’sına tekabül edecek cinsten kripto para hırsızlığı gerçekleşmiş. Geriye kalan %38 ise Nisan ve Haziran aylarında gerçekleşmiş.

Japonya özellikle Coincheck hacklenmesinden sonra ülkedeki kripto para borsalarına çok sıkı lisans kuralları getirmişti.

Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır