Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı
Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı

© Reuters.  Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı© Reuters. Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı

Japonya’nın ana mali düzenleyicisi, kendi kendini düzenleme statüsüyle kripto para birimi endüstrisine resmen izin verdi.

Mali Hizmetler Dairesi (FSA) Çarşamba günü, onaylı bir fon ödeme iş birliği haline gelmek üzere, toplam 16 lisanslı yerel kripto para birimi platformundan oluşan bir kurum olan Japonya Sanal Döviz Borsası Derneği’ni (JVCEA) resmen onayladı.

Bunu yaparken, düzenleyici, endüstri varlıklarını, iç pazarlar için içsel ticaret ve kara para aklamayı engellemek için sıkı önlemler de dahil olmak üzere, müşteri varlıklarını korumak için güvenlik standartları uygularken kılavuzlar oluşturma araçları da bahşetti.

JVCEA geçtiğimiz Nisan ayında, Japonya’nın lisanslı borsaları arasında bulunan, Tokyo merkezli exchange Coincheck‘ten 530 milyon $ ‘lık bir hırsızlık olayından sonra kendi kendini düzenleyen bir kurumu hayata geçirmek için büyük çaba gösterdi.

Ağustos ayında, endüstri derneği resmen tanınmak için FSA’ya bir başvuruda bulundu. Düzenlemenin, “Derneğin işlerini dikkatli bir şekilde incelemek ve uygun grup yönetiminin beklenip beklenemeyeceğini araştırmak” istediği iki aylık bir gözden geçirme süreci başladı.

Endüstri birliği, akreditasyonunu bugün web sitesinde yaptığı bir bildiride doğruladı ve “aynı tarihte öz düzenleme kurallarını zorladığını” vurguladı.

“Akreditasyonun kazanılmasıyla, üyeler (exchange) ile sanal para kullanan herkesin güvenebileceği bir sektör yaratmak için daha fazla çaba göstermeye devam edeceğiz.”

FSA’nın onayı, Japon yetkililerin bu sene iki sistematik kripto hırsızlığı sonrasında sektöre yönelik kendi düzenleyici yaklaşımlarını gözden geçirdikleri bir zamanda ortaya çıktı. Ocak ayında meşhur Coincheck hırsızlığı sonrası, lisanslı kripto para birimi Zaif, Eylül ayında yaklaşık 60 milyon dolarlık bitcoin, bitcoin cash ve monacoin hacklendi.

JVCEA’nın, lisanslı borsalardan Monero ve Dash gibi içeriden bilgi ticareti ve gizlilik özellikli kripto paralar hakkında tam bir yasaklama önerisi de dahil olmak üzere 100 sayfalık bir öz düzenleme taslağı hazırladığı bildiriliyor. Dernek ayrıca, yatırımcıların orijinal deposit işlemleri için borç alabilecekleri miktarı kısıtlayarak, kripto paralarla margin trading konusunda 4’e 1’lik bir sınır önerdi.

Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4% artışla 5.511,0 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin’i kötüleyen hocasını şikayet etti Ünlü Analist: Yarılanma, LTC’ye Hep İyi Gelir, Fiyata Dikkat Edin Bu Ülkenin En Büyük Bankası Bir Bitcoin Borsası Açacağını Duyurdu İşte Bitcoin düzeltmesi sonrası popüler analistlerin BTC ve altcoin tahminleri 4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır