Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Siyasi Eleştirmen Dave Rubin, Patreon’u Bırakıp Bitcoin Kullanmaya Başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Siyasi Eleştirmen Dave Rubin, Patreon’u Bırakıp Bitcoin Kullanmaya Başladı!
Ünlü Siyasi Eleştirmen Dave Rubin, Patreon’u Bırakıp Bitcoin Kullanmaya Başladı!

2/2


2/2


Ünlü Amerikalı siyasi eleştirmen Dave Rubin, Patreon’un geçtiğimiz tarihlerde çeşitli isimlere uyguladığı sansür nedeniyle, bu platformun yerine artık Bitcoin ile fon toplayacağını duyurdu ve bunu kendi resmi Twitter hesabından açıkladı.

Rubin, geçtiğimiz hafta Washington Examiner kaynağı ile yaptığı bir röportajda, topladığı fonların yaklaşık ”%60 ve %70’ini oluşturan” Patreon’dan ayrılma sebebini, ”ana akım medya platformlarında ifade özgürlüğüne ve diğer özgürlüklere karşı bir tutum sergilemeleri” olarak belirtti.

Daha önce stand-up tipi komedi konusunda da tecrübesi olan Rubin, The Rubin Report isimli programın da sunucusu ve kurucusuydu. The Rubin Report özellikle uzun online röportajları ve politika ile mevcut durumları eleştiren yayınları ile öne çıktı ve ünlendi. Facebook (NASDAQ:FB) ve Twitter özellikle geçtiğimiz tarihlerde sağcılara yönelik içerikleri filtrelediği ve baskıladığı için devasa eleştirilerle karşı karşıya kalsa da, Patreon bu konuda biraz daha sağcılara yakın bir platform olarak bilinmekteydi ancak bunun farkı Patreon’un bir sosyal medya değil, fon toplama platformu oluşuydu.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde özgür düşünceyi savunan bir sosyal medya platformu Gab da, Coinbase kripto para borsasında açtığı hesap yasaklanınca çareyi başka bir platform olan Square’de aramıştı. Gab’ın kurucusu yaptığı açıklamalarda Coinbase yerine Square’in Cash App uygulamasını kullanacaklarını ve bu yolla BTC alıp satacaklarını açıkladı.


İlgili haber:
Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke Etti

Ünlü Siyasi Eleştirmen Dave Rubin, Patreon’u Bırakıp Bitcoin Kullanmaya Başladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Siyasi Eleştirmen Dave Rubin, Patreon’u Bırakıp Bitcoin Kullanmaya Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

274 Milyar Doları Gören Piyasanın Hali Ne Olacak? Huawei CEO’suna Göre Çin de Kendi Librasını Piyasaya Sürmeli BSV’yi Liste Dışı Bırakan Kraken, Her Ay İki Yeni Koin Listeleyecek Reuters: Bitcoin ticari işlemlerinde endişe verici düşüş! OKEX’e Göre Bitcoin, Sene Sonu 14 Bin Dolar 12 ayın zirvesi: Bitcoin, 9000 dolar sınırına dayandı – Analistler ne diyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır