Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Hükümeti Kripto Paraları “Kripto Varlık” Olarak Tanımlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Hükümeti Kripto Paraları “Kripto Varlık” Olarak Tanımlıyor
Japonya Hükümeti Kripto Paraları “Kripto Varlık” Olarak TanımlıyorJaponya Hükümeti, kripto paralar için kullanılan yasal terminolojide bazı değişiklikler yapmaya karar verdi.

Bundan kısa bir süre önce Hong Kong’daki yetkililerin kripto para sektörüne ilişkin düzenlemelerde bazı değişikliklere gittiklerini aktardık. Hong Kong, kripto para sektöründeki çeşitli riskleri gerekçe göstererek düzenlemeleri biraz sıkılaştırma kararı aldı.

Hong Kong’un ardından Japonya’daki yetkililer de kripto para sektöründeki düzenlemelerde bir değişikliğe gidiyorlar. Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), Bitcoin’i ve altkoinleri “kripto varlık” adlı tek bir kategoride toplamayı planlıyor.

Japonya’da Adlandırma

Japonya’daki yetkililer kripto paraları “kripto varlık” diye adlandırdıkları tek bir kategori altında toplamak istiyorlar. Yerel haber kaynaklarına göre yetkililerin amacı, kripto paraların sıradan “para birimlerinden” farklı olduğunu açık bir şekilde göstermek.

Bu yeni kategorilendirme, beraberinde yeni düzenlemeler de getiriyor. Newsbtc tarafından yapılan habere göre Japonya Hükümeti, kripto paraların kullanımıyla ilgili bazı düzenlemeler yapmak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberde Japonya’daki kripto para düzenlemeleri hakkında bilgi verdik. Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu, bir süredir ülkedeki kripto para sektörünü daha güvenli hale getirmek için çalışmalar yürütüyor.

FSA, Japonya’daki vatandaşları kripto para sektöründeki risklerden koruyabilmek için kripto para şirketlerine daha katı düzenlemeler uygulayacak. Kripto para şirketleri bundan böyle özellikle hack saldırılarına karşı çok daha ciddi önlemler almak zorundalar.

Hong Kong ve Japonya gibi yerler, kripto para ve Blockchain sektörlerini epey yakından takip ediyor ve bu sektörlerden çeşitli şekillerde faydalanmak istiyorlar. Özellikle Japonya’nın kripto para düzenlemeleri konusunda öncü ülkelerden olduğunu söylemek mümkün.

Japonya Hükümeti Kripto Paraları “Kripto Varlık” Olarak Tanımlıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Hükümeti Kripto Paraları “Kripto Varlık” Olarak Tanımlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski JPMorgan Yöneticisi: Bitcoin Ölmediği Her Gün İle, Dijital Altın Olmaya Daha da Yaklaşıyor Bitcoin Piyasa Hacmi 91 Milyar Doları Geçti, Yeşiller Yanıyor Kripto Paralardaki Düşüşün Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kripto paralar Singapur’un yatırımcıyı koruma ile ilgili çalışmalarıyla yükseldi 2.7 Milyar Dolar Değerindeki Kripto Para Transferi Tamamlandı! Coinbase, Bireysel Yatırımcılar İçin ZRX Alım Satımını Kullanıma Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır