Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti”
Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti”Yaklaşık bir hafta önce hacklenen ve tahmini olarak 60 milyonluk zarara uğrayan Japonya‘nın kripto para borsası Zaif, hackleme sonrası Japonya Maliye Bakanı Taro Aso’nun bile radarına takılmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Borsadan en az 5,966 adet Bitcoin ve bir miktar da MonaCoin çalınmıştı ancak sorun çalınan kripto para birimlerinin çoğunun borsa müşterilerine ait olması ve borsanın bu miktarı karşılayacak parası olmamasıydı. Firma daha sonra şirket payının bir kısmını satarak müşterilerin zararını karşılayacağını açıklasa da, görünüşe göre yaptırımlardan kurtulamadı.

Bugün yapılan bir duyuruya göre, Japonya’nın Maliye Bakanlığı, Zaif kripto para borsasının işletmecisi Tech Bureau firmasına ”yönetimsel cezalar” uygulama kararı aldı ki bunların içerisinde ”iş geliştirme emri” de mevcut.

Firma yeni yaptırımlar gereğince söz konusu hacklenme olayına yol açan sorunlar ve sebepler hakkında araştırma yapıp kesin olarak bunları belirleyecek ve başka bir hacklenme olayının yaşanmaması için kesin önlemler alacak. Firmaya bunların yanı sıra hackleme olayının arkasındaki saldırganları bunla görevi de verildi.

Zaif borsası müşterilerin zararını tazmin edeceğini ifade etse de, gönderilen yaptırımlar listesinde bu konuya da vurgu bulunmakta.

Alınan iş geliştirme emri Tech Bureau firmasına üç aylık süre içerisinde verilen ikinci yaptırım olma özelliği ile şirketi ciddi bir tehlikeye sokuyor. Firmanın ilk iş geliştirme emri FSA tarafından Haziran ayında verilmişti.

Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brad Garlinghouse: Ripple kapansa bile XRP yoluna devam eder Ethereum 200 – 220 dolarlı seviyeleri hedefleyebilir Paribu’ya Eklenen 8. Kripto Para TRON Oldu Menkul Kıymet Borsası Kurucusu: Kimse Menkul Kıymet Tokenlerini Satın Almıyor! 23 Aralık 2019: Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı? ”Tarihteki En Büyük Kripto Para Düellosunda” Nouriel Roubini’nin Rakibinden İddialı Sözler!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır