Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Başbakanı, Blockchain Yanlısı Politikacıyı, Bilim ve Teknoloji Bakanı Olarak Atadı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Başbakanı, Blockchain Yanlısı Politikacıyı, Bilim ve Teknoloji Bakanı Olarak Atadı!
Japonya Başbakanı, Blockchain Yanlısı Politikacıyı, Bilim ve Teknoloji Bakanı Olarak Atadı!Cointelegraph Japan kaynağının 2 Ekim tarihinde aktardığına göre, Japonya’nın Başbakanı Shinzō Abe’nin kabine değişikliği sürecinde, blockchain yararına yeni bir isim yönetime dahil oldu.

Liberal Demokrat Parti (LDP) üyesi Takuya Hirai, geçtiğimiz sene Japonya içerisinde kripto para borsalarının meşru hal almasında etkili rol alan isimlerden bir tanesi olmuştu. Yeni kararname ile Takuya Bilim, Teknoloji ve Bilişim Teknolojileri bakanlığının başına geçti ve bunun yanı sıra finansal teknolojilere yönelik hükümet politikalarını da yönetecek.

CT Japan kaynağının aktardığına göre Hirai, Liberal Demokrat Partinin Bilişim Teknolojileri Özel Komitesinde blockchain teknolojisinden sorumlu yönetici konumundaydı. Bunun yanı sıra Hirai aynı zamanda Fintech Tanıtımından Sorumlu Milletvekilleri Federasyonu üyesi.

Aslında yeni bakanın blockchain ve fintech teknolojilerine olan yatkınlığı saymakla bitmiyor. Hirai bütün bunların yanı sıra 2015 yılında devreye giren Japonya’nın temel siber güvenlik yasalarını üretmede de aktif rol aldı. Hirai o tarihlerde LDP’nin ”hükümetin en azından şimdilik Bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı bir yasal düzenlemeden çekineceği sonucuna vardığını” ifade etmişti.

Japonya Mt.Gox olayından önce dünyanın en aktif kripto para pazarlarından birisiyken, talihsiz olay sonrası biraz gerilese de, tekrardan yapılan uygun düzenlemeler ve yasal çerçevelerle eski yerine doğru ilerlemekte. Yerel medya kaynaklarının da bildirdiğine göre, böyle bir geçmişi olan milletvekilinin teknoloji ile ilgili bakanlığa atanması, adeta Japonya için blockchain konusunda bir devrim.

Japonya Başbakanı, Blockchain Yanlısı Politikacıyı, Bilim ve Teknoloji Bakanı Olarak Atadı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Başbakanı, Blockchain Yanlısı Politikacıyı, Bilim ve Teknoloji Bakanı Olarak Atadı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt nedir? Gerçekten Bitcoin ve Ethereum ‘a yeni zirveler yaşatabilir mi? Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor? Bailey’den Bitcoin yatırımcısı için kabus gibi öngörü Binance 15 Mayıs Tarihinde 6-8 Saat Arası Kapalı Kalacak! Ripple Adil Kripto Yönetmeliği Talep Ediyor Bitcoin volatilitesi 10 yıl içerisinde Altını yakalayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır