Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japon Kripto Para Borsaları, 6.000 Şüpheli İşlemi Rapor Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japon Kripto Para Borsaları, 6.000 Şüpheli İşlemi Rapor Etti
Japon Kripto Para Borsaları, 6.000 Şüpheli İşlemi Rapor EttiJapanese Times isimli haber kaynağının aktardığı bilgilere göre, Japonya Ulusal Polis Dairesi, 2018 Ocak ayı ile 2018 Ekim ayı arasında kendilerine 6.000 adet şüpheli işlem rapor edildiğini ifade etti.

Söz konusu haber, geçtiğimiz 2017 yılının Nisan ayı ile Aralık ayı arasında rapor edilen 669 işleme kıyasla, %800 bir artış olduğunu gözler önüne sermekte. Yaşanan artış devasa olsa da, polis kuvvetleri bunu teknik faktörlerden kaynaklandığını düşünmekte. 2017 yılının Nisan ayında Japon yetkililer yasa dışı para işlemlerinin engellenmesi ve kara para aklamanın önlenmesi için yasada revizyon yapmışlardı ve kripto para birimi borsalarının şüpheli gördüğü işlemleri rapor etmesini zorunlu hale getirmişti. Şirketler de neleri rapor edebileceklerini ve sistemi daha iyi öğrendikçe, belirtilen şüpheli işlem sayısı da paralel bir şekilde artış gösterdi.

”Büyük çaplı kripto para birimi hırsızlıkları gördük ve kripto para borsalarının bundan sonra işlemleri daha ince eleyip sık dokuduğuna inanıyoruz.”

Japonya özellikle yaşanan yüz milyonlarca dolarlık kripto para borsası hacklenmeleri sonrası, sektör konusunda adeta alarma geçmiş ve bir dizi çok sıkı kural getirmişti. Kripto para borsalarının işlem verebilmesi için lisans alması gereken ülke, bazı kişilere göre dünyanın en sert kripto para regülasyonlarına sahip yerlerinden birisi.

Coincheck gibi hacklenmelerin yaşandığı ülkede, sektör şu sıralar yavaş yavaş kendisine gelmekte ama yine de özellikle Kuzey Kore menşeli hackerlar ve hacker grupları, sektörü tehdit etmeye devam ediyor.

Japon Kripto Para Borsaları, 6.000 Şüpheli İşlemi Rapor Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japon Kripto Para Borsaları, 6.000 Şüpheli İşlemi Rapor Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wilson’dan Bitcoin yorumu: Sizi tekmeleyecekleri zamanlar kesinlikle geliyor Tek bir balina satış emri, Bitcoin değerini 1000 dolar düşürdü Kripto Para Borsaları Güvenlik Konusunda Yetersiz Kalıyorlar Coinbase ilk listeleyeceği altcoin’i duyurdu: Dash (DASH) düşüş trendini kırdı Mobius: Bitcoin Gelecekte ”İyi Olacak” Ünlü Eleştirmen, Yeni Bir Patreon Alternatifi Geliştiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır