Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat: Ransomware ve Cryptojacking Halen Büyük Bir Tehdit Oluşturuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat: Ransomware ve Cryptojacking Halen Büyük Bir Tehdit Oluşturuyor
Dikkat: Ransomware ve Cryptojacking Halen Büyük Bir Tehdit OluşturuyorAmerika merkezli araştırma firması Malwarebytes Labs’ın yaptığı araştırmaya göre, Cryptojacking aktiviteleri, hem bireysel hem de kurumsal internet kullanıcıları için 2018’in üçüncü çeyreğinde halen çok büyük bir sorun ancak bu oranda ufak da olsa bir düşüşte mevcut. Kullanıcının haberi olmaksızın, tarayıcı aracılığı ile sisteme sızıp bilgisayarın gücünü kullanarak kripto para madenciliği yapmaya verilen ad olan Cryptojacking, yeni verilere göre, halen büyük bir tehdit oluşturuyor.

Bununla birlikte, kötü amaçlı yazılımların yine istem dışı bir şekilde yüklenerek verilerin ele geçirildiği Ransomware saldırılarında ise, artma var. Bu artmanın da, birçok şirketi ve bireysel internet kullanıcısını mağdur ettiği ifade ediliyor.

Yapılan araştırmada, Bitcoin fiyatında yaşanan ciddi artışın ve kripto paraların daha bilinir hale gelmesinin, bu saldırıların sıklığında artmaya sebep olduğu ifade edilirken, kullanıcıların basit birkaç güvenlik tedbiri alarak bu saldırılardan kurtulması mümkün.

Bunların başında verileri soğuk depolama alanlarında yedeklemek ve kaynağı bilinmeyen yazılımları bilgisayar da mobil cihazlara yüklememek geliyor.

Ransomware saldırılarında en çok kullanılan kripto paranın ise DASH olduğu ifade edildi. Verilerin geri verilmesi için istenen fidyenin genelde gizlilik odaklı koinler aracılığı ile talep edildiği ifade edilirken, DASH’in de bu noktada en fazla kullanılan kripto para olduğu verisi de, şirket tarafından paylaşıldı.

Firma, ayrıca kullanıcıların gereken tedbirleri alması ve kişisel verilerine hassasiyet göstermesi gerektiğini de ifade etti.

Dikkat: Ransomware ve Cryptojacking Halen Büyük Bir Tehdit Oluşturuyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat: Ransomware ve Cryptojacking Halen Büyük Bir Tehdit Oluşturuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Bitcoin borsası Coinbase’de inanılmaz işlem rekoru Uzman Görüşü: Ethereum Tahtını Bu Projelere Kaptırabilir STO Nedir? Verge XVG yeni ortaklar ile piyasaya tekrar dönüş yapıyor Bitcoin, Kripto Savunucusunun Colorado Valisi Seçilmesiyle Yükseldi Lider kaldıraçlı Bitcoin borsası, üç farklı ülkede yasaklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır