Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İtalya, Resmi Blockchain Stratejisi İçin ”Üst Düzey Uzmanların” Sürece Yardım Edeceğini Açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İtalya, Resmi Blockchain Stratejisi İçin ”Üst Düzey Uzmanların” Sürece Yardım Edeceğini Açıkladı!
İtalya, Resmi Blockchain Stratejisi İçin ”Üst Düzey Uzmanların” Sürece Yardım Edeceğini Açıkladı!27 Aralık tarihinde Cointelegraph Italy tarafından aktarılan bir habere göre, İtalya hükümeti, devlet ve kamu düzeyinde blockchain teknolojisinin entegrasyonunu hızlandırmak ve geliştirmek için, blockchain konusunda üst düzey uzman 30 kişinin sürece yardım edip katkı sağlayacağını duyurdu.

Yaklaşık dört ay önce başlatılan süreç sonucunda, grup ilgili hükümet yetkililerine ”blockchain teknolojilerinde ve dağıtık defter teknolojilerinde ulusal bir strateji” oluşturulacağı konusunda danışmanlık yapacak. Proje İtalya Ekonomik Gelişim Bakanlığı tarafından başlatıldı ve hala aynı kurum tarafından yürütülmekte.

Ülkenin ekonomik gelişim bakan yardımcısı Luigi Di Maio, geçtiğimiz Eylül ayında proje hakkında açıklamalarda bulunup bunun neden önemli olduğunu açıklarken şunları ifade etmişti:

”Yapay zeka ve blockchain gibi yeni gelişmekte olan teknolojilerin, hayatlarımızı, içinde yaşadığımız toplumu ve ülkenin ekonomik ile üretken dokusunu radikal bir biçimde değiştireceği düşünülüyor.

Katılımcıların hepsi İtalya’dan projeye dahil olmakta ve kendi sektörlerinde uzman kişiler olarak öne çıkmakta. Söz konusu 30 üst düzey uzman arasında ülkenin ticaret cemiyeti Assobit’in kurucu ortağı Gian Luca Comandini, Italtel pazarlama müdürü Angiolini Giorgini ve Blockchain & Toplum Araştırma Laboratuvarı yönetim kurulu üyesi Marcella Atzori yer almakta.

İtalya özellikle kripto para birimleri ile gelen bu blockchain teknolojisi konusunda Avrupa içerisindeki komşularından geri kalmamak için ciddi bir atılım yapmak istediğini açık açık belirtmişti ve o tarihten beri gelişmeler devam ettirilmekte. Bunun yanı sıra yetkililer geçtiğimiz aylarda kripto para birimlerine karşı birden çok uyarı yayınlamıştı.

İtalya, Resmi Blockchain Stratejisi İçin ”Üst Düzey Uzmanların” Sürece Yardım Edeceğini Açıkladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İtalya, Resmi Blockchain Stratejisi İçin ”Üst Düzey Uzmanların” Sürece Yardım Edeceğini Açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eToro: XRP ‘Kripto Para Sosyal Medya Savaşını’ Kazanıyor – İşte Anket Sonuçları 22 Haziran kripto para piyasaları özeti: Bitcoin ve altcoinler kritik dirençlerini kırdı İngiltere’nin En Büyük Seyahat İşletmelerinden Birisi, Tokenleştirilmiş Ödül ve Teşvik Sistemini Duyurdu! Binance WinK Satışını Tamamladı Bloomberg: Hafta sonu ticareti, Bitcoin’in yükselişini körüklüyor SWINCA ile Emlak Sektörüne Yenilik Getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır