Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor
Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor

© Reuters.  © Reuters.

Adobe‘de bir ürün geliştiricisi olan ve bunun yanı sıra Dogecoin‘in de yaratıcısı olan Jackson Palmer, kripto para topluluğundaki geliştiricilerin kullanıcı çekmek için yeni yöntemler bulması gerektiğini iddia etti. Başarılı programcıya göre merkezi sistemlerde bulunan kullanıcıları merkeziyetsiz uygulamalara (dApp) çekmek için beklemekten daha fazlası yapılmalı.

Merkeziyetsiz uygulamalar bilgi işleme konusunda çoğu merkezi platforma göre daha kullanışsız ve bu yüzden kullanıcıları söz konusu alternatife çekmek uygulama geliştirmekten çok daha zorlu olabilir.

Palmer yaptığı açıklamada İncil ayetlerinden birisinde geçen ”inşa edin ve onlara gelecektir” kısmına atıfta bulundu ve şunları ifade etti:

” Eğer inşa ederseniz onlar gelecektir yaklaşımı ‘X için Blockchain’ konusuna pek uygulanabilir olmuyor çünkü bu yaklaşım bir çok kullanıcının merkezi platformlardan o kadar bıkmış olduğunu ve bu yüzden büyük oranda platform değiştirme masraflarına gireceklerini var sayıyor, ama aslında böyle bir şey yok.”

Başarılı Alternatif Örnekleri
Google (NASDAQ:GOOGL) Play Store ve Apple (NASDAQ:AAPL) App Store üzerinde, kullanıcılara sağladıkları etkinlik oranına göre bir şeyler veren uygulamalar son dönemlerde oldukça popüler olmaya başladı. Bazı uygulamalar kullanıcılara yaptıkları sporun yoğunluğuna göre bir şeyler verirken, diğerleri bir şeyler izleme veya küçük görevleri yapma karşılığı bunu sağlamakta.

Palmer’ın görüşüne göre kullanıcıların rahatını bozacak merkezi platformdan merkeziyetsiz platformlara geçiş süreci için, onlara bu geçiş zahmetini karşılayabilecek şekilde ödüllendirmek gerekiyor.

Bunun bir örneğini kullanıcılarına bazı şartlar karşılığında BAT (LON:BATS) tokeni veren Brave internet tarayıcısında görebiliriz.

Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Jackson Palmer: Kullanıcıları Merkeziyetsiz Uygulamalara Çekmek İçin Teşvik Gerekiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain: Kripto Paraları Nasıl Düzenleyebileceğimizi Araştırıyoruz! Alistair Milne: Sıradaki FOMO Her Zamankinden Daha Büyük Olacak! Trilyon Dolarlık Titan, Bitcoin Lightning Meşalesini Harvard’a İletti Koronavirüs korkusu büyüdü, piyasalardan 700 milyon Bitcoin silindi Binance’in Amerika Platformuna Yeni Yönetici Corona virüsü Bitcoin fiyatında ne derecede etkili?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır