Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyor
İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyorİtalyan Bankalar Birliği, yaptığı açıklama ile Blockchain teknolojisi ile ilgili yapılan denemelerin ilk aşamasının başarıyla tamamlandığını ve yakın dönemde ikinci safhaya geçiş için çalışmaların başlayacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada, teknik prosedürlerin onaylanması temelinde gerçekleştirilen ilk çalışmanın başarılı olduğu belirtilirken, ikinci aşamanın sonuçlarının da ilerleyen dönemde kamu oyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Aralarında Banca Mediolanum, Banca Monte dei Paschi di Siena, Crédit Agricole, BNL BNP Paribas (PA:BNPP) Group, Banca Sella ve Banca Popolare di Sondrio gibi popüler bankaların da yer aldığı birlik, toplamda 14 üyeden oluşuyor. Haziran ayından bu yana Blockchain odaklı çözümler için çalışmalar gerçekleştiren ekip, 14 ayrı node üzerinden her bankaya bir node düşecek şekilde bir taslak sistemin üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Bankaların verilerinin şeffaflığı, gönderim sürelerinin kısaltılması ve diğer tüm süreçlerin Blockchain destekli daha efektif hale getirilmesi için çalışmalarını yürüten birlik; ilk aşamanın başarılı olmasının ardından şimdi de bankaların Blockchain temelli uygulamalar ile sürekli olarak kontak halinde kalıp kalamayacağını test edecek.

Daha önce de yapılan haberlerde bilindiği gibi, İtalya Bankalar Birliği, New York merkezli Blockchain şirketi R3’ün bir iştiraki olan Corda platformu ile bu çalışmayı ortak yürütüyor. Birlik, aynı zamanda Siacoin’in geliştirici şirketi olan Sia ile de çalışıyor. Sia, İtalyan Bankalar Birliği’ne nodeların oluşturulması için gerekli olan alt yapı hizmetini ve teknik desteği sağlamakla yükümlü.

İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Malta’nın Finansal Regülatörü Uyardı: Bitcoin Revolution ‘Çabuk Yoldan Zengin Olma’ Tuzağıdır Bitcoin için ‘Aralık seviyeleri tekrar test edilebilir’ uyarısı BAE: ICO Yasaları Üzerinde Çalışıyoruz Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde ABD Hukuk Profesörü: Kafa Karıştırıcı Kripto Para Regülasyonları Yeniliği Engelleyecek Ünlü analistten vurucu Ethereum fiyat tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır