Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçreli Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı! Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapmaya Mı Başladı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçreli Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı! Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapmaya Mı Başladı?
İsviçreli Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı! Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapmaya Mı Başladı?

3/3


2/3


Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki sert düşüş, yakın zamanda İsviçre tabanlı SIX Menkul Kıymet Borsasında piyasaya sürülen Bitcoin ETP’sinin hacminde tam tersi bir yükselişe neden olmuş olabilir. Elde edilen verilere göre de, kurumsal yatırımcılar ETP’ye olan ilgilerini ortaya koyuyor gibi gözükmekte.

Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı
Kasım ayının başlarında adından söz ettiren Bitcoin ETP’si, İsviçre tabanlı bir startup firması Amun AG tarafından piyasaya sürülen dünyanın ilk çoklu kripto para ETP’si olma özelliğine de sahip. Ürün temel olarak Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin kripto para birimlerine endeksli olacak. Bitcoin neredeyse ETP’nin yarı payına sahipken, XRP%25.4, Ethereum %16.7, Bitcoin Cash %5.2 ve Litecoin ise %3 gibi bir paya sahip durumda.


İlgili haber:
İsviçre’nin Kripto ETP’si, Bitcoin ETF’sinin Onaylanma Şansını Arttırabilir Mi?

ETP ilk piyasaya sürüldükten sonra beklenen ilgiyi görememiş olsa da, FX Hedge Fonu CEO’su Su Zhu’ya göre artık kendine gelmeyi başardı ve yoluna ciddi bir büyüme ile devam etmekte.

Zhu, Bitcoin’in 3.200 dolar seviyesine indiği geçtiğimiz Perşembe ve Cuma günlerinde, Swiss HODL ETF’sinin (ETP) 53,233 ve 62,986 gibi etkileyici bir şekilde rekor kırdığını ifade etti.


Zhu, ikinci attığı tweet ile Bitcoin fiyatı düştükçe, ETP’ye olan yatırımın arttığını ve bunların arasında negatif bir ilişki olduğunu ve bunların kurumsal firmalar olabileceğini  de vurguladı.

ABD nüfusunun İsviçre’ye kıyasla 40 kat daha fazla olduğunu belirten Zhu, bunun aynı zamanda yabancı yatırımcılara da açık olduğunu ve ABD içerisinde bir ETF onayının günlük 18 milyon dolarlık hacme sahip olabileceğini belirtti.

İsviçreli Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı! Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapmaya Mı Başladı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçreli Bitcoin ETP’si Rekor Hacme İmza Attı! Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapmaya Mı Başladı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen: Küreselleşme ”Kötü Bir Şey Değil” Tom Lee Bitcoin’de ‘15,000 dolar’ tahminine sıkı sıkıya sarılıyor Trump’ın çok konuşulan tweet’i Bitcoin için ne anlama geliyor? İşte doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen SFOX’un son altcoin raporu Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü Binance: Beyaz Rusya Kullanıcılarına Hizmet Vermeyeceğiz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır