Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Bir Hafta İçinde Satışa Sunuluyor! EXODUS’un Temel Özellikleri!

Ana Sayfa » GÜNCEL » HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Bir Hafta İçinde Satışa Sunuluyor! EXODUS’un Temel Özellikleri!
HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Bir Hafta İçinde Satışa Sunuluyor! EXODUS’un Temel Özellikleri!

© Reuters.  © Reuters.

HTC’nin blockchain destekli EXODUS modeli akıllı telefonların blockchain temelli uygulamasının ikinci örneği olacak. Çağımızın internetten sonra en büyük buluşu olarak tarihe geçen blockchain hayatımızın her alanında yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez Finney tarafında başlatılan blockchain temelli akıllı telefon HTC’de nasıl yapılmış dersiniz.

HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Hangi Özelliklere Sahip?Tayvan kökenli bir firma olan HTC sonunda blockchain ile güçlendirilmiş akıllı telefon Exodus’u bir hafta içinde piyasaya sürüyor. Şirketin Instagram sayfasında kısa bir videoyla tanıtılan telefon büyük ihtimalle 22 Ekimde satışta.

Exodus HTC kurucusu Phil Chen’in orjinal fikri olan bir cihaz. Cihaz 1000 dolardan satışa sunulacak. Bu fiyat dünyanın ilk blokchain akıllı telefonu Finney’in fiyatı ile neredeyse aynı. Sirin laboratuar sorumlusu CCN’e bu konuda Nisan ayında bir açıklama yaptı. Açıklamasında planladıkları cihazın hem kripto para hem de blockchain kullanıcılarına kolaylık sağlayacağını söyledi. Ayrıca bu telefonu kullanacak olanların herhangi ek bir bilgiye ihtiyacı olmadan kripto dünyasında işlem yapabileceğini de ekledi.

Finney akıllı telefonunda olduğu gibi, kullanıcılar Exodus’ta da bir güvenlik beklentisi içindeler. Telefonun öyle özelliği olmalı ki, kullanıcılar büyük kripto paraları telefonlarında güvenle saklayabilsinler. Ayrıca telefonun Android OS özelliği oması da beklentiler arasında.

Bu yılın başlarında CCN’ verdikleri röportajda, şirket yetkilileri Exodus’un merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) destekleyeceğini ve HTC’nin ana blockchain ağına geçebilme imkanı sağlayacağını söylediler. Kripto yatırımcılarını memnun edecek şekilde, önemli kripto paraları, Bitcoin ve Eethereum gibi, destekleyecek bir saklama cüzdanı da olacak telefonda. Telefonun yazılımının güvenliliği konusunda iddialılar. Ayrıca telefona bir forum da bulunuyor tüm Exodus kullanıcılarını bir araya getirecek.

Chen bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada,tüm blockchain ekosistemini destekleyeceklerini ve heyecan verici ortaklılar gerçekleştireceklerini söylüyor.

Çağımız iletişim çağı olduğu için yeni gelişmelerin bir çoğu bu alanda. Geçen hafta yeni bir kripto şirketi PundiX de, kendi akıllı telefonu Xphone ile ilk blockchain akıllı telefon görüşmesini yaptığını iddia etti. Pundi X kripto para dünyasının yeni kriptolarından. Merkezi olmayan bir platform ve amacı kripto paraların kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak.

Xphone ,PundiX’in yeni FuncitonX blokchaini üzerinde yaratılmış. Geleneksel blockchain ağlarında oluşan aşırı yoğunluğa bir çözüm amacıyla oluşturulmuş. Açıklamaya göre FunctionX bir halk zinciri gibi işlev görecek ve tek amacı tüm uygulamaları, web sayfalarını, iletişim araçlarını ve verileri merkeziyetsizleştirmek.

Yaptıkları açıklamaya göre, online yapılan paylaşımlar gibi kullanıcılar, blockchain üzerinden güvenli paylaşımlarda bulunabilecekler. Aynı zamanda geliştirici ekipler hızlı ve kolay bir şekilde merkeziyetsiz uygulamaları FXTP yoluyla yayınlayabilecekler.

Blokchain devriminin akıllı telefonlara yansıması böyle. Zaman geçtikçe daha da farklı alanlarda, karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayalım.

Blockchain ile ilgili gelişmeler için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Bir Hafta İçinde Satışa Sunuluyor! EXODUS’un Temel Özellikleri! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tayland’daki Meşhur Döviz Borsası Kripto Para Sektörüne Girmek İstiyor Bitcoin’i bir sigorta olarak gördü ve uyardı… Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi” İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak Ethereum 10% oranında geriledi Tim Draper: “Kripto para fiat paraların yarısını piyasadan silecek”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır