Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mevcut GUSD Stabil Koin’inin Yüzde 78’i, Huobi Borsasında Bulunuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mevcut GUSD Stabil Koin’inin Yüzde 78’i, Huobi Borsasında Bulunuyor
Mevcut GUSD Stabil Koin’inin Yüzde 78’i, Huobi Borsasında Bulunuyor

3/3


2/3


Gemini Dollar (GUSD), geçtiğimiz 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkan stabil koin’lerden sadece bir tanesi. Özellikle 2018 başlarından beri Tether’in tahtının sallanması üzerine yeni piyasaya çıkan birden çok stabil koin projesi gördük ve GUSD da bunların en iddialı olanlarından birisi.

New York’un finansal regülatörü tarafından denetlenen ve düzenlenen kripto para birimi, Paxos tarafından piyasaya sürülen PAX ile aynı gün lisans almıştı ve o tarihten beri özellikle regülasyon konusunda çeşitli eleştirilere maruz kalmakta. Çok yakın bir zamanda gündeme gelen Winklevoss ikizleri tarafından piyasaya sürülen GUSD, geçtiğimiz tarihlerde 1 dolara endeksli olan her bir GUSD stabil koin’ini 0.98 cent’e satmasıyla eleştiri toplamıştı.


İlgili haber:
Stabil Koin İndirimleri! 1 Dolara Endeksli GUSD, 0.98 Cent Karşılığında Satılmış

Arbitraj fırsatından yararlanan bir avuç yatırımcı da, 0.98 cent üzerinden aldıkları GUSD kripto para birimlerini, başka bir kripto para ve stabil koin olan PAX karşılığında Huobi kripto para borsasından değiştirmiş ve bu sayede birim başına 0.02 cent civarında bir kazanç elde etmişti.


The Block kaynağı tarafından yayınlanan yeni bir habere göre ise, yaklaşık 70.8 milyon dolarlık Gemini dollar, (bütün miktarın %78.6’sı), şu sıralar Huobi kripto para borsasının cüzdanlarında bulunuyor. Huobi kripto para borsası geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürdüğü HUSD isimli ‘hepsi bir arada stabil koin’ ile, TrueUSD, Paxos Standard, USD Coin ve Gemini dollar projelerini birleştirmiş ve hangisinin yatırıldığına bakılmaksızın hepsini bir hale getirmişti. Huobi’nin söz konusu hepsi bir arada projesine bakıldığında ise, bunun büyük bir çoğunluğunu GUSD’un oluşturduğu görülüyor.

Mevcut GUSD Stabil Koin’inin Yüzde 78’i, Huobi Borsasında Bulunuyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mevcut GUSD Stabil Koin’inin Yüzde 78’i, Huobi Borsasında Bulunuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin yatırımcılarına vergi baskını: Tutuklananlar borsa sahibi çıktı! ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Facebook’un Kripto Para Planını Beklemeye Almasını İstiyor Avustralya Merkez Bankası: Kriptolar Yakın Gelecekte Yaygın Olarak Kullanılmayacak Düşüşten birkaç saat önce Bitcoin transferlerinde çarpıcı değişim Fast Food devi KFC, artık Dash’ı kabul ediyor Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır