Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz Etkileyebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz Etkileyebilir
FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz EtkileyebilirRobert Leshner yakın zamanda Fortune‘a bir röportaj vererek kripto paralar hakkında konuştu. Leshner’ın açıklamalarına göre ABD‘deki FED’in sürekli olarak artırdığı faiz oranı, zamanla kripto paraların olumsuz etkilenmesine yol açabilir.

Faiz Oranında Artış

Leshner, Fortune’a verdiği röportajda ABD’deki faiz oranının kripto paralara olan etkisi hakkında konuştu. Leshner’a göre ABD’deki faiz oranları şu ana dek kısmen düşüktü ve kripto paralar bu durumdan oldukça olumlu etkilendiler. Leshner’a göre faiz oranının artışa geçmesi, kripto paraları zor zamanların beklediği anlamına gelebilir.

FED’in 8 Kasım’da yeni bir toplantısı var. CME Group‘un verilerine göre FED’in bu toplantıda faiz artırma kararı alma ihtimali yüzde 90’dan fazla. Leshner’a göre bu yönde çıkacak bir karar, kripto para piyasasını olumsuz etkileyebilir:

“Nihayet kripto paraların şu ana kadar hiç görmedikleri faiz artışlarını göreceğiz. Bu faiz artışı büyük ihtimalle çoğu kripto paranın fiyat açısından zorluk yaşamasına neden olacak.”

Sabitkoin Akımı

Leshner ayrıca piyasadaki sabitkoin sayısının ciddi ölçüde artışa geçeceğini, bu tarzdaki koinlerin sayısının 50’yi geçeceğini düşünüyor.

Leshner’ın bu öngörüsü pek uçuk sayılmaz zira sabitkoin sayısında son zamanlarda gerçekten kayda değer bir artış var.

Kendi Şirketi

Leshner, bundan bir süre önce Compound adlı yeni bir şirket kurdu. Leshner, Fortune’a verdiği röportajda bu şirketi kurma nedeninden bahsetti.

Bir vatandaş bankada para biriktirmeye karar verirse bu paradan faiz elde edebilir. Banka, bu vatandaşın parasını başka amaçlarla kullandığı için o kişiye faiz öder. Bu elbette oldukça basit bir açıklama oldu ancak Leshner’ı şirket kurmaya iten durum bu.

Bankalardaki faiz kavramını düşünen Leshner, kendisine şu soruyu sordu: “Niye Bitcoin’imizi bir yere verip, oradan faiz alamıyoruz?”

Leshner bu düşünceyle yola çıkıp insanların kripto paralarını verip faiz kazanabilecekleri Compound adlı şirketi kurdu.

FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz Etkileyebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz Etkileyebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra Hükümetleri Korkuttu! SBI Holdings CEO’su: XRP Büyük İhtimalle Bir Numaralı Kripto Para Birimi Olacak Yeni Dogecoin CEO’su Elon Musk Mı Oldu? Uzman stratejist Tom Lee, Bitcoin ETF kabulü için formülünü açıkladı Popüler YouTuber: “Wall Street, Bakkt’ı Bitcoin’i bitirmek için kullanıyor” OKCoin, 20 Farklı ABD Eyaletinde Daha Hizmet Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır