Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Bulmacaya 310 Bitcoin Gizlendi.

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Bulmacaya 310 Bitcoin Gizlendi.
Bu Bulmacaya 310 Bitcoin Gizlendi.

2/2


2/2

Aşağıdaki bulmacaya 310 Bitcoin gizlendi. Ancak baştan belirtelim bu tip bulmacaları çözmek genelde yıllarınızı alabilir. Büyük ödül dışında bulumacaya gizlenmiş küçük ödüllerde yer alıyor. Bulmacayı tasarlayanın 40 Bin BTC’ye sahip biri olduğu ve benzer ödüllü bulmacaları tekrar soracağı söyleniyor.

Bulmacaya 310 Bitcoin Gizlendi- Çözülmesi Kaç Gün Sürdü?Bitcoin özel şifrelerini sanat eserlerine gizleme fikri, uzun zamandır devam eden bir uygulamadır. Aşağıda paylaştığımız sanat eserinde ise 310 Bitcoin gizlenmişti. Bu arada eserde BTC aramıyorsunuz, özel key arıyorsunuz, ilk ipucunu biz vermiş olalım.

Bu eserde saklanmış özel anahtarın bir çok farklı yöntemin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş 256 Bitlik bir Key’den oluştuğu tahmin ediliyor. Şifrenin çok uzun sayı ve harf karekterilerinden oluşuyor. Bu şifreyi bulduğunuz taktirde 2 milyon dolar değerindeki cüzdana erişim sağlamış oluyorsunuz.


Bulmacada neye bakılmalı?

Bilmem….

Bu tip bulmacalarda şekillerin kenar sayısı, şekillere ait renkler, şekillerin ne demek istediği (eğer herhangi bir anlamı var ise) kısacası herşeyi düşünmek zorundasınız. Belki resmi özel bir filtreden geçirmeniz gerekiyor. Belki resimdeki renklerin orijinal renk olmadığınıda bulmanız gerekiyor. Özetle tam bir paradigma ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bu bulmaca 2 Ekimde yayınlandı, Bulmaca severleri motive etmek için küçük ödüllerde konmadı değil. Sanat eserinde 0.1 BTC, 0.2 BTC, 0.3 BTC gibi ödüllerde serpiştirilmiş. 0.1 ve 0.2 BTC’lik ödüllerin bulunduğu idda ediliyor. Bulmacanın tamamının çözülmesi yaklaşık olarak 10 gün sürdü. Ancak benzer bulmacalar daha öncede yayınlanmıştı. Genelde şifreyi çözmek yıllar alıyor.

Benzer bulmacaların ne kadar karmaşık olabileceğine dair en güzel örnek ise Marguerite deCourcelle tarafından yapılan kripto-şiirsel Shakespeare TORCHED H34R7S eseridir. Bu şifrenin çözülmesi tam tamına 3 yıl sürdü. Bu eserde şifreler tamamen sanat eserinin çerçevesine gizlenmişti.


2 milyon dolarlık çalışmanın sahibi adeta Şifrelerin ne kadar güvenli saklandığı konusunda meydan okuyor. Ödülü veren kişi tahmin edersiniz anonim. Ancak bu kişinin BTC madencisi veya erken dönem yatırımcısı olma ihtimali çok yüksek.

Ödül verenin ismi PİP olarak geçiyor. Bay PİP;

“Diyelim ki artık daha fazla para umurumda değil. Hayır kurumuna bağışta bulunmak istemiyorum (bunun için kendi nedenlerim var, sorma)”

Hadi bakalım kolay gelsin, daha sonraki bulmacayı sen çöz sen kazan…

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Bulmacaya 310 Bitcoin Gizlendi. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in (BTC) Geleceğine Dair Görüşler Dünyanın en büyük saklama bankasının yetkilisinden sevindiren Bitcoin ETF yorumu Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri İskontolu İşlem Görüyor: Sırada Ne Var? Ethereum Kritik Seviyeye Yaklaşıyor 200 Doların Altına Düşer Mi? Dünyanın En Eski Saat Üreticisi Blockchain Kullanıyor Cardano 5% artışla 0,050189 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır