Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance CEO’su: Geleneksel Piyasalarda Kripto’ya Kıyasla Daha Fazla Manipülasyon Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance CEO’su: Geleneksel Piyasalarda Kripto’ya Kıyasla Daha Fazla Manipülasyon Var!
Binance CEO’su: Geleneksel Piyasalarda Kripto’ya Kıyasla Daha Fazla Manipülasyon Var!Piyasalarda yapılan manipülasyon bir çok yatırımcı tarafından kripto para dünyasının en büyük sıkıntısı olarak görülmekte. Zaten SEC gibi kurumların Bitcoin ETF‘si gibi büyük ürünlere izin vermemesinin arkasında yatan temel sebep de piyasa manipülasyonu. Pump and Dump olarak geçen olay sayesinde, hacmi düşük kripto para birimlerinin – bazen de büyük gruplarla top 10 arasındaki kripto para birimlerinin – birim fiyatı çok kolay bir şekilde arttırılabilmekte. Bu tehlikeye rağmen yatırımcılar yine de piyasaya yatırım yapmaya devam ediyor.

CZ Manipülasyon Hakkında Konuştu
Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, şu an geleneksel piyasalarda, kripto para piyasalarda olduğundan çok daha fazla manipülasyon dönmekte. CZ’nin 24 Eylül tarihinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, bir çok finansal araç sadece bir piyasada işlem görmekte. CZ bunun yanı sıra medya ve içeriden kişilerle bağlantısı olan büyük piyasa yapıcılara da dikkat çekti ve kripto para birimlerinin genellikle birden çok piyasada işlem gördüğünü vurguladı.

Kripto para birimleri çoğu geleneksel finans aracının aksine birden fazla piyasada işlem gördüğü için, bunları manipüle etmek gerçekten de bir kaçına kıyasla daha zor.

Binance CEO’su: Geleneksel Piyasalarda Kripto’ya Kıyasla Daha Fazla Manipülasyon Var! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance CEO’su: Geleneksel Piyasalarda Kripto’ya Kıyasla Daha Fazla Manipülasyon Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase, tartışılan bakıma girerken Bitcoin’de sert hareketler Dünyanın en popüler kripto para birimi etkinliği: Bitcoin Black Friday Ripple ortağı, XRP destekli xRapid için ABD’den onay aldı Aile, Gazete Reklamı İle Bebeklerinin Üniversite Parası İçin Bitcoin Bağışı İstedi! Facebook Yeni Kripto Para Birimi İle Neyi Hedefliyor? PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır